Bugun...
Fikret Kantar, servis sorununa dikkat çekti
Tarih: 01-10-2018 00:54:00 + -Fikret Kantar, servis sorununa dikkat çekti

Yenimescit Mahalle Muhtarı Fikret Kantar, ihtiyaç sahiplerine dağıtılan vakıf kömürleri ve eğitimde yaşanan sorunlara dair değerlendirmede bulundu.
“DEVLET YARDIM YAPIYOR VE YAKILIYOR”
Kantar, “Keşan’a 3 bin 500 ton kömür getirildi. Bin tonunu köylere, 2 bin 500 tonu da Keşan içerisine dağıtılıyor. Muhtarlığımıza gelen listeye göre mahallemiz 960 kişi kömür yardımı yapılacak ama bu rakam yükselebilir. Ekonomik durumu kötü olan vatandaşlarımız kömür yardımı alıyor. 11 mahalle içerisinde de en fazla benim mahalleme kömür yardımı yapılıyordur. Bunda sıkıntımız yok. Kalite anlamında bir şey diyemem. Bazıları kömürün güzel yandığını bazıları yanmadığını söylüyor. Sonuçta devlet yardım yapıyor ve yakılıyor.” dedi.
“SADECE İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİNE BİR SERVİS ARACI TAHSİS EDİLEBİLİR”
Eğitim-öğretimde yaşanan sıkıntılara değinen Fikret Kantar, sözlerini şöyle tamamladı: “Sorunları daha önce de dile getirdik. İmam hatip okulu bize biraz uzak. Bu nedenle ulaşım sıkıntısı var. Taşımalı sistem var. Ancak bunun ailelere bir maliyeti olacak. Mahallemizdeki velilerin ekonomik durumu sıkıntılı. Asgari ücretle çalışanlar var ama yetersiz bir gelir. Sadece imam hatip öğrencilerine bir tane bir servis aracı tahsis edilebilir.”
Bu haber 349 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR