Bugun...
Erkan Gege: “Feragat ederek işçilerin maaşlarını ödeyin”
Tarih: 04-10-2017 09:06:00 + -Erkan Gege: “Feragat ederek işçilerin maaşlarını ödeyin”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Keşan İlçe Başkanı Erkan Gege, dün yaptığı açıklamada, Keşan Belediyesinde çalışan taşeron işçilerin maaşlarını alamamasını eleştirdi.

Gege, yerel yönetimdeki seçilmişlere, kış mevsimi boyunca maaşlarını almamayı ve biriken tutar ile taşeron işçilerin maaşlarının ödenmesi önerisinde bulundu.

“EMEKÇİLER MAAŞLARINI ALAMIYORLAR”

Erkan Gege,“Bu konu daha önce çok dillendirildi ama biz de dillendirmeye tekrar gerek duyduk. Tahmin ediyorsunuz ki belediyede taşeron olarak çalışan emekçiler maaşlarını alamıyorlar. Çalıştıkları kurumdan bunu talep ediyorlar fakat işten çıkarılmaktan da korktukları için bizden de yardım istemeye başladılar. Bizlere baskı yapmaya başladılar, bu baskı da haklı bir baskıdır. Kendilerine hak veriyoruz. Biz siyasilerden tabii ki de yardım isteyecekler.” şeklinde konuştu.

“EVİNİN YOLUNDAN RAHATLIKLA YÜRÜYEMEYEN BİR BABA DÜŞÜNSÜN SORUMLULAR”

Yetkililerden, çocuğuna okul harçlığı veremeyen bir baba düşünmelerini isteyen Gege, şunları söyledi:

“Öncelikle aileden bahsetmek istiyorum. Benim de çocuğum var. Benim de çocuğum okula gidiyor. Ben de bir babayım her şeyden önce. Çocuğum sabah okula giderken cebine bir 5 TL ben de koyuyorum. O çocuk o parayla bir simit alıyor, bir meyve suyu alıyor. Ve bu para onu mutlu ediyor. Arkadaşları kantinden bir şey alırken, o da alıyor. Seviniyor. Çünkü bu onun için büyük bir şey. Diğer çocuklar alırken, o da alabiliyor. Bir baba düşünün ki, emeğinin üzerine çalışıyor, tüm gün koltuk üzerinde çalışmıyor, beden gücüyle çalışıyor. Çocuğuna okul harçlığı veremiyor. Çünkü yok. Maaşını alamamış. Kış geldi. Odun kömür alamayan bir baba düşünün. Eşinin haftalık pazar parasını veremeyen bir baba düşünün. Çocuğunun ve eşinin yüzüne mahcup bir şekilde bakan bir baba düşünün. Ve bu adamın, bu ailenin huzurunu ve geçimini hayal edin. Ve bu işin sorumluları, ‘Para yok.’ demek yerine bu adamı, bu adamın eşini, bu adamın çocuğunu, bu adamın aile birliğini düşünsün. Bu insanların da bir çoluk çocuk yetiştiğini, evlerinde bir tencere kaynaması gerektiğini düşünsün. Belki evinde hastası var. Eşine dostuna mecburen borçlu, mahalle bakkalına borçlu, esnafa borçlu. Evinin yolundan rahatlıkla yürüyemeyen bir baba düşünsün sorumlular. Ve buna göre davransınlar.”

“BU İNSANLAR SADECE ELEKTRİK FATURALARINI ÖDEMEK İSTİYOR”

Taşeron işçilerin dertlerinin lüks arabalar ile tatil olmadığını, sadece geçinmek olduğunu dile getiren Erkan Gege, “Kış geldi, odun kömür lazım. Okullar açıldı, çoluk çocuğa kırtasiye malzemesi alamayan bir baba düşünün. Bu taşeron işçiler sadece geçinme derdindeler. Aldıkları Audilerin, Mercedeslerin veya sıfır arabalarının kredilerini ödeme gibi bir dertleri yok bu adamların. Kalkıp da kışın hangi kayak pistine gideceğini düşünen insanlar değil bu ödemeleri yapılmayan insanlar. Bu insanlar sadece elektrik faturalarını, ev kiralarını ödemek, çoluk çocuğuna harçlık vermek istiyorlar. Adamların dertleri bunlar. Ama bizim sorumluluk sahibi yöneticilerimiz ‘Para yok.’ deyip kestirip atıyorlar. Zannediyorlar ki bu insanların hayatları normal devam edebiliyor. Ama bizim yöneticilerimiz gayet güzel dolgun maaşlarla geçimlerini sürdürüyorlar.” şeklinde konuştu.

“FERAGAT EDEREK İŞÇİ EMEKÇİLERİNİN MAAŞLARINI ÖDESİNLER”

Belediye yetkilileri ve yöneticilerine 3 ay boyunca maaş almamalarını, biriken tutar ile de işçilerin maaşlarını ödemelerini öneren Gege, “Benim belediye yetkililerine, yöneticilerine çağrımdır. Hiç yoksa kış mevsimi boyunca maaşlarından feragat etsinler, maaşlar belediyeye kalsın ve belediye bütçesinden de bu kalan parayla bu gariban işçi emekçilerinin maaşlarını ödesinler. Bu benim seçilmişlerden talebimdir. Yerel seçimlere giderken hizmet için adayız dedik. Onlar da bu yüzden oy istedi. Hizmet etmek amacıyla kazanıldı, para beklentilerinin olduğunu bilmiyoruz, böyle bir şey söylemediler seçilirken. Dediğimiz gibi seçilmiş kişiler kışı rahat geçirsin diye 3 ay maaşlarından feragat edip, işçilerin paralarını ödesinler. Bizim MHP Belediye Meclisi üyemiz Süleyman Eren hocamızdan da rica edeceğiz. Kendisinin buna itiraz edeceğini düşünmüyoruz bile. Kendisinin dilekçesini yazarak belediyeye vereceğiz. Belediye Meclisi üyeliğinden dolayı kazanılmış maddi çıkarından feragat ettiğini bildiririz.” dedi.

“BU İNSANLARIN PARALARINI VERİN”

Gege, sözlerini şöyle tamamladı: “Birileri bu taşeron işçilere bakıyor. Ya babasının emekli maaşıyla geçiniyor, ya bakkala ve esnafa borç yazdırarak geçiniyor. Hırsızlık yapacak hali de yok. Birilerine muhtaç olarak yaşayan taşeron işçilerinin sıkıntısına bir an önce çözüm getirilmesini istiyoruz. Teklifimizi de söyledik. Yazıktır günahtır. Bu insanların paralarını verin. Emekliler maaş gününü biliyor, belediyede çalışan memurlar maaşlarının yatacağını biliyor. Fakat bu işçilerimiz maaşlarının hangi gün yatacağını bile bilmiyor. Bir arkadaşından borç istese, ne zaman geri ödeyeceğini bile söyleyemeyecek. Çünkü bilmiyor. Elektrik faturasını ödemesi gerekiyor, ödemezse kesilecek. Kirasını ödemesi gerekiyor, ödemezse evinden çıkarılacak. Bu insanlar kime muhtaç ediliyor? Koltuklarında Keşan’ı yönettiklerini düşünenlerin bu insanların dertlerinden haberi yok. Yolları yaptık diye bahane buluyorlar, fakat yolları İller Bankasından aldıkları kredi ile yaptılar. Belediyenin cebinden demir 1 TL bile çıkmadı yollar için. Biz biliyoruz ayrıntıları çok da açıklamaya gerek yok. İller Bankasından kullanılan krediler liste halinde duruyor. Biz kredi taksiti ödüyoruz diye bir şey yok. Henüz yollar için 1 TL bile ödeme yapılmadı. Bu bahane sadece gariban vatandaşla dalga geçmektir.” (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 1860 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR