Bugun...
Erikli ve Yayla’ya sistem oturdu, Enez’inki ise geleceğe bırakıldı!
Tarih: 22-05-2018 01:15:00 + -Erikli ve Yayla’ya sistem oturdu, Enez’inki ise geleceğe bırakıldı!

Emlakçı Kudret Uybaş, Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı ve Keşan Vergi Dairesi Müdürlüğü ekiplerince, sahillerdeki emlakçılara yönelik düzenlenen toplantı hakkında bilgi verdi.

Yaz sezona az bir zaman kaldığını ve bu yıl geçmiş yıllara göre daha sıkı tedbirlerin alınacağını belirten Uybaş, “Toplantıda, Kimlik Bildirim Sistemi (KBS)nde herhangi bir eksikliğin olmaması konusunda uyarılar yapıldı. Keşan Vergi Dairesi ve İlçe Jandarma Komutanlığı yetkililerinin koordineli çalışılacağı ifade edildi. Bu yıl daha sıkı bir tedbir alınacağı bizlere bildirildi. Ayrıca, Erikli ve Yayla’daki tüm evlerin kimlik bildirim kontrollerinin yapılması amacıyla, 3 personelin istihdam edildiği ve sivil ekiplerin gün boyunca kontrollerin yapacağı bizlerle paylaşıldı. Erikli ve Yayla’da kaçak emlakçılık yapanlara ya da kimlik bildirim sistemine uygun şekilde evlerini kiraya verenlere yaklaşık 12 bin TL’lik cezai yaptırım uygulanacağı belirtildi.” dedi.

Kudret Uybaş “Toplantıya katılan emlakçılar yetkililere, Erikli ve Yayla’da kimlik bildirim sistemi ve vergi denetimlerinin yapıldığını ancak, Enez’de herhangi bir kimlik bildirim sistemi uygulamasının yapılmadığı dile getirildi. Hatta, günlük kiralık evlerde hiçbirine fatura kesilmediği beyan edildi. Yetkililer, Enez’de uygulamanın tam oturmadığını ama gelecek süreç içerisinde oturacağını ifade etti.” şeklinde konuştu.

Uybaş şunları ifade etti: “Keşan Vergi Dairesi, Erikli’de uygulanan kimlik bildirim sistemiyle birlikte 500 yeni vergi mükellefi kazanıldığını belirtti. Bu yıl sayının 2 katına çıkartılacağı ifade edildi. Ayrıca emlakçılar olarak, özellikle kaçak emlakçılar ve fatura kesmeyenler için gerekli tedbirlerin alınmasını istedik. Bu yıl denetimler daha sıkı olacağına inanıyorum.” (AYHAN GÜLVER)

 
Bu haber 1765 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR