Bugun...
Erdin Bircan: “Değişimin şart olduğunu gördüm”
Tarih: 10-02-2018 09:14:00 + -Erdin Bircan: “Değişimin şart olduğunu gördüm”

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan, dün yaptığı açıklamada, kurultay sürecinde kendisi ve Keşan’da partide görev alan bazı gençlerin genel başkan adayı Muharrem İnce’yi desteklemesine dair değerlendirmede bulundu.

“DİĞER İLLERİ ZİYARET EDECEĞİZ”

İnce ile birlikte kurultay sonrasında ziyaretlerde bulunacaklarını belirten Bircan, “İlk ziyareti Sakarya’ya yapıyoruz. Sakarya 14 delegesiyle birlikte bize destek olduğundan ilk ziyareti oraya yapıyoruz. Daha sonra diğer illeri ziyaret edeceğiz.” dedi.

“OY VEREN İNSAN İMZA DA VERMİŞTİR”

Kurultay sonucunun hayırlı olmasını dileyen Erdin Bircan, şunları söyledi: “Bu kurultayda divan başkanı Yılmaz Büyükerşen bir hata yaptı. Sayın İnce açısından önce ‘Yeterli imza vardır’ deyip aday olmasını açıkladıktan sonra ne olduysa imza tartışmaları başladı. 166 imza verildi, 49 imzanın da mükerrer olduğu savunuldu. Daha sonrasında da Muharrem Bey’e 115 imza çıktı. Bakıyorsunuz 447 oy aldı. 447 oy varsa mükerrer imza yok demektir. Oy veren insan imza da vermiştir. Sayın Büyükerşen kurultaya bu anlamda gölge düşürmüştür.”

“DEĞİŞİMDEN YANA OY KULLANDIM”

Bircan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben değişimden yana oy kullandım. Milletvekili olduğum günden bu yana Muharrem İnce ile beraber hareket ediyorum. Partimin iktidar olmasını istiyorum. İktidar olabilmesi için de değişimin şart olduğunu gördüm. Artık 8 seçim sonrası hep mağlubiyetle başımız eğik şekilde çıkıyoruz. Değişim olana kadar mevcut tutumumu sürdüreceğim. Ancak benim şu andan itibaren Genel Başkanımı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Talimatları bizim içim emirdir.”

“NEREYE İMZA VERDİNİZSE ORAYI DESTEKLERSİNİZ”

“Edirne Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceğini açıkladı. Ancak Muharrem İnce’ye oy verildiği iddia ediliyor. Keşan’da da gençlik kolunun bazı üyeleri de İnce’yi destekledi. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?” sorusuna cevap veren Erdin Bircan, sözlerini şöyle tamamladı: “Keşan’daki kardeşlerime teşekkür ediyorum. Ancak Edirne’de iddia edildiği gibi bir şey olduğunu sanmıyorum. Olduysa da yanlış olmuştur. Nereye imza verdinizse orayı desteklersiniz.” (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 342 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ