Bugun...
Erdin Bircan: “Artık korku duvarını aştık”
Tarih: 12-07-2017 09:06:00 Güncelleme: 12-07-2017 09:09:00 + -Erdin Bircan: “Artık korku duvarını aştık”

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Erdin Bircan, yaptığı açıklamada, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde 15 Haziran’da başlatılan Adalet Yürüyüşü’nün ardından Maltepe’de 9 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilen mitingi değerlendirdi.

“BİZE İNANAN MİLYONLARI ORADA GÖRDÜK”

Bircan, “Bu yürüyüş gerçek anlamda adalet getirecek bir yürüyüştü. Fatih Altaylı’nın yazısını okuduğumda çok etkilendim. Yalnızların yalnızlığını paylaşan bir yürüyüştü bu. Kimsenin kimsesiz olmadığını anladığı bir yürüyüştü. Ve bu yürüyüş gerçek anlamda adalet getirecek bir yürüyüştü. Bu ülkede kimse kendini yalnız hissetmesin. Bu ülkede kimse sorunlarının çözüleceğine dair inancını kaybetmesin. Biz, bize inanan milyonları orada gördük. Belli kişilerden ve kurumlardan gelen açıklamalar var meydandaki kişi sayısıyla ilgili. Cumhurbaşkanımızın Milliyet Gazetesi’nde bir broşürü var, bir açıklaması var. Kendisi diyor ki, ‘2 milyonluk bir Maltepe Meydan’ı var, 1,5 milyonluk da Yenikapı Meydan’ı var.’ Yenikapı Meydan’ına 6 milyonu sığdıran Sayın Cumhurbaşkanımız Maltepe Meydanı’na 175 bin kişiyi mi sığdırdı?” dedi.

“ADALETE İNANMIŞLIĞIN YÜRÜYÜŞÜDÜR”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür eden Erdin Bircan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu ülkeye adaleti de demokrasiyi de özgürlüğü de bizler getireceğiz. Bizler önce insan diyerek yola çıktık. Çiftçisinden memuruna, öğrencisinden sanayicine biz sahip çıkacağız. Yürüyüşümüz çok başarılı bir yürüyüş olmuştur. Bütün dünya ve kamuoyunun gözleri önünde olmuştur. ‘Kılıçdaroğlu, 60-70 km’de ambulansa biner, arabaya biner, otele geçer’ diyenlerin dedikleri olmadı. Benim genel başkanım ayakları şişse bile bu yürüyüşü tamamlamıştır. Bu adalete inanmışlığın yürüyüşüdür. Kendisine teşekkür ederim.”

“TRAKYA ZATEN HEP YANIMIZDAYDI”

Ekonomik sıkıntılarla mücadele eden ailelerin ve yaşlıların da yanlarında olduğunu gördüklerini dile getiren Bircan, “Ben Keşan halkına çok teşekkür ediyorum. Tüm Edirne’ye hatta Trakya’ya ve bizlere inanan herkese çok teşekkür ediyorum. Trakya zaten hep yanımızdaydı. Edirne bir bütündü. Bir de Cumhurbaşkanımız şunu gördü ki, ne derse olmayacak. Canı pahasına millet o meydanlara dökülüyor. Sayın Cumhurbaşkanımız kendi isteği ile sokağa çıkan insanları gördü. Geçim zorluklarına rağmen yanımızda olan aileler gördüm. Kimse onları zorlamıyordu. Bafra’dan gelen bir teyzemizi gördüm. Terliklerle yürüyordu. Ayakları yara olmuştu, şişmişti ama bizimle birlikte yine de yürüdü. Onları gördükten sonra, bizler gibi insanların yürümemesi vicdansızlıktır.” şeklinde konuştu.

“MİLYONLAR VARDI”

Erdin Bircan, sözlerini şöyle tamamladı: “Halk artık korku duvarını aştı. Biz artık korku duvarını aştık. Halkımız korku duvarını aştı. Bizler bundan sonra Atatürk için, demokrasi için, özgürlük için bu korku duvarını aştık. Halk da gördü ki yalnız değil. Kalabalığımızı küçümseyerek olmaz. Orda milyonlar vardı. Eğer 6 milyon Yenikapı’ya sığıyorsa, Maltepe’ye 8 milyon sığar. Çocuklarımız için, geleceğimiz için, torunlarımız için mutlaka bu mücadeleyi vereceğiz. Yoksa ilerde çocuklarımız bizlerden hesap sorar.” (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 351 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR