kartal escort
Bugun...
Erdal Aydemir: “Halkın beli kırılmış durumda”
Tarih: 17-04-2018 09:20:00 + -Erdal Aydemir: “Halkın beli kırılmış durumda”

Emek Partisi (EMEP) Keşan İlçe Başkanı Erdal Aydemir, yaptığı açıklamada, Türkiye’de ekonominin kötü durumda olduğunu kaydetti.

“HALKIN BELİ KIRILMIŞ DURUMDADIR”

Türkiye’de ekonominin kötü durumda olduğunu belirten Aydemir, “Hükümetin çizmiş olduğu ekonomik tablo ile işçi, emekçi ve halkın çizmiş olduğu tablo birbirine uymamaktadır. Hükümet, ekonominin %7,4 oranında büyüdüğünü ve ihracatta rekorların kırıldığını ifade ediyor. Ama halkın alım gücünün azaldığı ve yoksulluğun arttığı görülmektedir. Temel tüketim maddelerine yapılan zamlar ve vergi oranlarının artması nedeniyle, halkın beli kırılmış durumdadır.” dedi.

“İTHALAT ORANLARI AÇIKLANMIYOR”

Erdal Aydemir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’de ihracatta rekorların kırıldığı dile getirilirken; ithalat oranları açıklanmıyor. Oysaki ithalat, ihracatın iki katı artmış ve ülkemizin cari açığı iki katına çıkmıştır. Bu aynı zamanda ülkenin bağımlılığının arttığını göstermektedir. Dövizdeki artışla birlikte bağımlılık daha da büyümüş durumdadır. Milyonlarca işçi, emekçi ve köylülerin emeğiyle ürettiği değerler yurtdışına aktarılıyor. Hükümet, yaşanan sorunlara çare bulmak için elindeki değerleri satıyor. En son şeker fabrikalarının satışına başlandı. Mevcut açığı kapatabilmek için şeker fabrikaları olmak üzere yer altı ve yer üstü zenginlikleri peşkeş çekilmeye çalışılıyor.”

“HERKESİ 1 MAYIS ALANLARINA DAVET EDİYORUZ”

Aydemir, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Yaklaşan 1 Mayıs’a tüm işçi ve emekçilerimizin hazırlanması gerekiyor. Haklı söylemlerimizi 1 Mayıs alanlarında dile getirmeliyiz. Bundan ötürü de, herkesi 1 Mayıs alanlarına davet ediyoruz.” (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 197 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR