Bugun...
Enez Belediye Başkanlığı için CHP’den kadın aday adayı…
Tarih: 12-10-2018 00:18:00 + -Enez Belediye Başkanlığı için  CHP’den kadın aday adayı…

Yaklaşan yerel seçimler için adaylık çalışmaları hız kazandı. Enez’de de çeşitli partilerden aday adayları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.
Enez Belediye Meclisinin CHP’li üyesi Esin Savaş, Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıklayarak, özgeçmişini kamuoyu ile paylaştı.
Aday adaylığını kamuoyuna duyuran Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Savaş, “Özellikle bugüne kadar Enez’de Belediye Başkanı olarak görev yapanlara verdikleri hizmetler için teşekkür ediyorum. Yaptıkları her hizmet saygı ve takdirle anılmaktadır.” dedi.
Artık Enez’in sıradan ve klasik bir belediyecilikle yetinmesinin mümkün olmadığını ve daha katılımcı, daha şeffaf, daha bilimsel bir vizyon değişikliğine ihtiyacının olduğunu dile getiren Esin Savaş, kendisinin de bu amaçla yola çıktığını vurguladı.
“Kadının günlük, sosyal ve siyasal yaşamda daha aktif olması gerektiğine inanmaktayım.” diyerek açıklamasını sürdüren Savaş, şunları aktardı: “Bu amaçla Enez’de yaşayan kadınların kendi ekonomik güçlerini kazanmaları için S.S. Enez Mutlu Eller Üretim ve İşletme Kooperatifinin kurulmasına öncülük ettim. Gençlerin boş zamanlarını değerlendirmesi, sportif faaliyetlerde bulunması için Enez Mavi Saros Gençlik ve Spor Kulübünün kurucu başkanlığını yaptım. Kulübün ulusal ve uluslararası organizasyonlar düzenlemesinde katkıda bulundum. İş sosyal ve siyaset yaşamında yer alırken, aynı zamanda bir eş ve üç erkek çocuk annesiyim.”
Bu haber 817 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR