kartal escort
Bugun...
Ender Arda, oruç tutan sürücüleri uyardı
Tarih: 17-05-2018 23:55:00 + -Ender Arda, oruç tutan sürücüleri uyardı

Keşanlılar Sürücü Kursu Teorik ve Uygulama öğretmeni Ender Arda yaptığı açıklamada, Ramazan ayında oruç tutan araç sürücüleri uzun yola giderken dikkatli olmaları konusunda uyardı.

“DAHA DİKKATLİ ARAÇ KULLANMALIYIZ”

Arda, “Ramazan ayı, insanların huzur bulduğu aylardır. Oruçlu olan sürücü arkadaşlarımıza güç kuvvet versin. Oruç tutacak sürücü adaylarımız, öncelikle doktora gidip bir kontrolden geçtikten sonra buna niyet etmelerini istiyoruz. Özellikle bu aylarda, daha dikkatli araç kullanmalıyız.” dedi.

“16-17 SAAT ORUÇ TUTULUYOR”

Ender Arda, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “16-17 saat oruç tutuluyor. Oruç saatinin uzun olmasının vücuda bir takım yansımaları olmaktadır. Özellikle oruçlu olan araç sürücüleri uzun yola çıktığında, dikkat dağılımı ve uyku gibi bazı durumlarla karşı karşıya kalıyor. Herhangi bir kaza vakası yaşanmaması için sürücülerin belirli bir süre araç kullanımına ara vermelerinde fayda var. Araç kullanıcıları olarak çok dikkat edilmesi gerekiyor. İmkan varsa uzun yola çıkan araç sürücüleri, yedek bir şoför bulundurmaları gerekiyor. Eğer yoksa uzun yol sürücülerinin iftardan sonraki saatlerde araçlarını kullanmalarını öneriyoruz.”

“KEŞAN’DA AKŞAM TRAFİĞİ YOĞUNLAŞACAKTIR”

Arda sözlerini şöyle sonlandırdı: “Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Keşan’da akşam trafiği yoğunlaşacaktır. İnsanlar işlerinden çıkıp, evlerine giderken alışveriş yapacaktır ve ciddi bir trafik yoğunluğu yaşanacaktır. Bundan ötürü de trafikte sürücülerin ani hareket yapmaması konusunda dikkatli olması gerekiyor.” (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 191 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ