Bugun...
Edirne’de CHP’nin adayı Gürkan, AK Parti’nin adayı Uymaz oldu
Tarih: 07-12-2018 23:08:00 + -Edirne’de CHP’nin adayı Gürkan, AK Parti’nin adayı Uymaz oldu

Edirne’de AK Parti (Adalet Kalkınma Partisi) ve CHP (Cumhuriyet Halk Partisi)’nin belediye başkan adayları belli oldu.

Edirne Belediye başkanlığı için Recep Gürkan CHP’den yeniden aday gösterilirken, AK Parti de Gürkan’ın karşısına eski partinin İl Başkanlarından Av. Koray Uymaz’ı çıkardı.

RECEP GÜRKAN…

CHP’nin adayı Recep Gürkan, 1964 yılında İpsala’da dünyaya geldi. Trakya Üniversitesi Edirne Eğitim Yüksekokulu’nu başarıyla bitirdikten sonra tahsiline devam etti. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler bölümünü de tamamladıktan sonra, 1998-2003 tarihleri arasında Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü içerisinde çeşitli görevlerde bulundu ve Milli Eğitim Müdür yardımcılığı görevine kadar yükseldi.

Gürkan, 2011 seçimlerinde CHP'den Edirne Milletvekili adayı oldu. Gürkan, seçimlerde milletvekili olmaya hak kazandı. 30 Mart 2014’te yapılan yerel seçimlerde Edirne Belediye Başkanı seçildi. Çeşitli platformlarda önemli ödülleri bulunuyor. Biri oğlan ve bir kız babasıdır.

KORAY UYMAZ…

AK Parti’nin Edirne belediyesini kazanmak aday gösterdiği Av. Koray Uymaz da 1973’te Edirne’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Edirne’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Serbest avukatlık yaptı.

AK Parti’nin Edirne’deki kurucuları arasında yer alan Uymaz, AK Parti Edirne İl başkan yardımcılıkları ile Merkez İlçe ve İl Başkanlığı görevlerini yürüttü. Ayrıca İlim Yayma Cemiyeti Edirne Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği, Edirne Barosu Saymanlığı, Edirne Amatör Futbol Disiplin Kurulu Başkanlığı, Trakya Birlik Yönetim Kurulu üyeliği, Ensar Vakfı Edirne Şube Başkanlığı görevlerini de üstlendi.

CHP’nin Edirne’deki bazı ilçe ve belde belediye başkan adayları da dün açıklandı.

Açıklanan adaylar şöyle:

Keşan/Beyendik Belediye Başkan adayı Muhammet Örnek, İpsala/Yenikarpuzlu Belediye Başkan adayı Serdar Atalay, İpsala/Esetçe Belediye Başkan adayı İbrahim Örs (Mevcut Başkan), Uzunköprü Belediye Başkan adayı Özlem Becan, Havsa Belediye Başkan adayı Oğuz Tekin (Mevcut Başkan), Meriç Belediye Başkan adayı Erol Dübek, Meriç/Küplü Belediye Başkan adayı Gökmen Altay, Meriç/Subaşı Belediye Başkan adayı Erol Zünbül, Süloğlu Belediye Başkan adayı Mehmet Ormankıran (Mevcut Başkan).

(HABER MERKEZİ)

 
Bu haber 52 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR