Bugun...
Dr. Rıfat Osman Mesleki Lisesi öğrencilerinden anlamlı davranış
Tarih: 09-05-2018 08:49:00 + -Dr. Rıfat Osman Mesleki Lisesi öğrencilerinden anlamlı davranış

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi" kapsamında Dr. Rıfat Osman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, yoksul veya muhtaç durumdaki kişilerin bazı sağlık ihtiyaçlarını karşılıyor.
MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün 2017-2018 eğitim öğretim yılında başlattığı "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi" kapsamında çalışma başlatan Keşan Dr. Rıfat Osman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, muhtaç veya yoksul durumdaki bazı kişilerin, belirli sağlık ihtiyaçlarına destek veriyor.
Dr. Rıfat Osman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, bu proje kapsamında, şimdiye kadar gerek açtıkları stantlar ile gerekse hasta ziyaretleri yaptı.
Projeler ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda öğrenim gören öğrencilerin; öğretmenleriyle birlikte, okulun bulunduğu mahallede, bulunmadığı takdirde sırasıyla ilçede ya da il içinde tespit edilen belirli sayıdaki ihtiyaç sahibi yoksul veya muhtaç durumdaki kişilerin; hijyen kurallarına uygun el-yüz bakımı, yatak banyosu, idrar ve gaitasına tutamayanlara bakım, ilk yardım eğitimi ve tansiyon takibi yaparak hayatlarını bilgilendirme ya da yardımların, onları sevindirecek, mutlu edecek maddi ya da manevi dokunuşların toplum hizmeti kapsamında belirli bir plan ve proje dahilinde yerel imkanlarla yapılması amaçlanıyor.
Projenin; 2017-2018 eğitim öğretim yılından başlamak üzere Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda öğrenim gören 10. 11. ve 12. sınıf öğrencilerini kapsadığı bildirilirken, 10. sınıf öğrencilerine yeterliliklerine göre görev verileceği de ifade edildi.
Bu amaç ve kapsamın yanı sıra, bu projede yer alan öğrencilere yönelik de hedefler yer alıyor. Bu projede çalışan öğrencilerin sahip oldukları milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerin geliştirilmesi, yardımlaşma, ihtiyaç sahibine yardım etme, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının güçlendirilmesi, gerçek hayatta iş başı eğitimleri ile mesleki becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Muhtaç kişi için de hayata tutunmalarına katkı sağlanması hedeflenirken, projede topluma karşı da toplumsal duyarlılığın arttırılması gibi çeşitli hedefleri içeriyor.
Bu haber 596 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR