Bugun...
DP İlçe Başkanı Cemil Gülver: “Partimiz mağdur olmuştur”
Tarih: 11-04-2017 08:48:00 + -DP İlçe Başkanı Cemil Gülver: “Partimiz mağdur olmuştur”

Demokrat Parti (DP) Keşan İlçe Başkanı Cemil Gülver, dün yaptığı açıklamada, Anayasa değişikliği referandumu çalışmaları sürecinde eşitlik ilkelerine uyulmadığını öne sürdü.
“KEŞAN BELEDİYESİNDEN İTFAİYE ARACI TALEP ETTİK”
İlçe Seçim Kurulu Başkanlığının aldığı kararlara göre, 17.03.2017 Cuma gününden itibaren 15.04.2017 Cumartesi günü saat 18.00’e kadar Keşan’daki bütün siyasi partilerin teşkilat binaları ile seçim bürolarının bulunduğu cadde ve sokaklarda, halkın huzur ve refahını bozmamaksızın, teşkilat binaları genişliğinde, ip germek suretiyle propaganda için afiş veya bayrak gibi materyallerin asılabileceğini belirten Gülver, “Buna göre Demokrat Parti olarak teşkilat binamızın önüne afişlerimizi asmak için Keşan Belediyesinden itfaiye aracı talep ettik. Araç geldi ancak görevli personeller, afişlerde parti amblemi olduğu gerekçesiyle ‘Biz bu afişi asamayız.’ dediler ve gittiler. Oysa AK Parti’nin afişlerinde parti amblemi olduğu halde müsaade edilmektedir.” dedi.
“ANAYASA REFERANDUMUNUN PROPAGANDA ÇALIŞMALARININ EŞİTLİK İLKELERİ DOĞRULTUSUNDA SÜRDÜRÜLMEDİĞİ GÖRÜNMEKTEDİR”
Parti olarak kendi imkanları ile teşkilat binalarının karşısına ip gererek afiş asmak istediklerini ifade eden Cemil Gülver, sözlerini şöyle tamamladı: “Partimiz mağdur olmuştur. Anayasa referandumunun propaganda çalışmalarının eşitlik ilkeleri doğrultusunda sürdürülmediği görünmektedir. Fakat ne kadar mağdur da olsak, genel merkezimizin görüşler doğrultusunda Keşan’da ve Türkiye genelinde, milletimizin teveccühü neticesinde yeni milli şefliğe izin verilmeyecek ve ‘Hayır’ denilecektir.”
Bu haber 437 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR