Bugun...
Döviz kuru sigorta fiyatlarını da etkiledi
Tarih: 13-06-2018 09:13:00 + -Döviz kuru sigorta fiyatlarını da etkiledi

Sigortacı Sedat Yılmaz, dövizdeki artışın sektördeki kâr oranlarını düşürdüğünü kaydetti.       

Sigortacılık sektörünün; döviz hareketlenmelerinden ve ekonomik verilerden birinci derecede etkilendiğini belirten Yılmaz, “Döviz ve fiyat artışlarının yaşandığı dönemde, sigorta sektöründe kâr oranları otomatik olarak düşüyor. Çok riskli hasarlar geldiğinde, zarar edilme noktasına geliyoruz. Tazminat oranlarının %6 oranında arttığını görüyoruz. Konutlarda maliyetler arttığında yangın ve benzer sigorta fiyatlarında belli bir artış yaşanıyor. Ayrıca araç fiyatları dövizden dolayı arttığı için hasar maliyetleri de artıyor. Kısacası sigorta sektöründe faaliyet gösteren firmaların maliyetleri artıyor ve kâr oranları düşüyor.” dedi.

Sedat Yılmaz, “Türkiye, dünyada sigorta fiyatları açısından en uygun ülkelerden biridir. Halkımız, sigortaya verilen paranın boşa olduğunu düşünüyor. Ancak, başına istenmeyen bir durum geldiği zaman ne kadar önemli olduğunu fark ediyor. Sigorta yaptıran kişi ya da kişiler, başına bir olay geldiğinde anında karşılayamayacağı hasarı, sigorta sayesinde anında karşılama şansı oluyor. Kısacası, sigortanız varsa, yaşadığınız kaybı yeniden yerine koyabilirsiniz.” şeklinde konuştu.

Yılmaz, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Sigortacılık halkın refahını yükselten bir sistemdir. Sigorta yaptırma konusunda dünya seviyelerine göre düşük. Fakat sigorta yaptırma bilinci her geçen gün artmaktadır.”  (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 236 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR