Bugun...
Doğru Cevap’tan, Keşan’a Fen ve Teknoloji ile Anadolu Lisesi…
Tarih: 05-04-2018 09:09:00 + -Doğru Cevap’tan, Keşan’a Fen ve  Teknoloji ile Anadolu Lisesi…

Özel Keşan Doğru Cevap Eğitim Kurumları Kurucusu Sertaç Uprak, dün yaptığı açıklamada, 2014 yılından beri Keşan’da eğitim-öğretim yolculuğundaki başarılarında geldikleri nokta ile Doğru Cevap Okulları Fen ve Teknoloji Lisesi ile Anadolu Lisesini çok yakında Keşan’a kazandıracaklarını bildirdi.

“KEŞAN HER ŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR!”

2014 yılında, “Matematik Akademi” adı altında başladıklarını eğitim-öğretim yolculuğuna 2015 yılında Sertaç Uprak Etüt Eğitim Merkezi, 2016 yılının Ocak ayında Özel Keşan Doğru Cevap Özel Öğretim Kursu olarak devam ettiklerini aktaran Uprak, “Bu marka altında elde ettiğimiz başarıları tam bir yıl sonra, 2017-2018 eğitim-öğretim yılına başlarken Özel Keşan Doğru Cevap Temel Lisesi ile taçlandırdık. Yaşadığımız her yıl, karşılaştığımız her veli, dokunduğumuz her öğrenci bize yeni bir tecrübe kattı. Bu zevkli ve bir o kadar da çetin yolculukta şunu çok iyi anladık: Keşan her şeyin en iyisini hak ediyor!” dedi.

Sertaç Uprak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu düşünce doğrultusunda cesur bir adım daha atıyoruz ve şimdi burada, sizlerin huzurunda Keşan için büyük bir eğitim hamlesini daha gerçekleştiriyor, bölgenin ilk ‘Fen ve Teknoloji Lisesini’ ve ‘Anadolu Lisesini’ yine ‘Doğru Cevap’ kalitesiyle Keşan’da açıyoruz. Çünkü biliyoruz ki Keşan bize inanıyor, Keşan bize güveniyor. Biz de Keşanlıyız ve Keşan’ı çok seviyoruz.”

“7D EĞİTİM MODELİ İLE ÖĞRENCİLERİMİZİ

HAYATA HAZIRLAYACAĞIZ”

Keşan’da ilk adımını attıkları okul ile ilgili bilgi veren Uprak, şunları ifade etti: “Okulumuz 2 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Okulumuzun içinde bir adet modern kongre ve gösteri merkezi, bir adet kapalı spor salonu, futbol ve basketbol sahaları, tenis kortu, çok amaçlı, öğrenci merkezli ve çağın gereksinimlerine uygun 20 derslik, genetik laboratuarı, mekatronik/robotics laboratuarı, fizik laboratuarı, kimya laboratuarı, biyoloji laboratuarı, matematik laboratuarı, Hyper Class- bilgisayar Laboratuvarı, araştırma Laboratuvarı. Fen ve Teknoloji Lisemiz, lise giriş sınavlarında hatırı sayılır bir puan alan öğrencilerden oluşacak. Bu anlamda da belli bir başarı seviyesinin üzerinde olacağız. Ülkemizde eğitim vermekte olan diğer fen liselerinden farklı olarak temel fizik, kimya, matematik ve biyoloji derslerinin yanı sıra alanında uzman, akademik kariyerli eğitimcilerimiz tarafından temel mühendislik derslerinin de verileceği okulumuzda öğrencilerimizi problem çözme yeteneklerine sahip, yaratıcı, çok yönlü ve üretken bireyler olarak hayata hazırlayacağız. 7D Eğitim modeli ile öğrencilerimizi hayata hazırlayacağız. Artık akademik bilgi yetmiyor. Çocuklarımızın iyi ahlaklı, toplumsal kurallara bağlı, kültürel altyapısı ile dünyayı iyi okuyan bireyler yetiştireceğiz. Okulumuz sadece sınav başarılarıyla değil ulusal ve uluslararası proje yarışmalarında alacağı derecelerle de adından söz ettirecek. Doğru dil gelişimi ile yabancı dil gelişimlerini tamamlayarak dünya çapında ki sınavlara girebilecekler.

Artık Keşan’ımızın beyin göçünü dışarı yollamayacağız. Tüm velilerimizin gönlü, kalbi rahat olsun. Keşan’ımızın çocuğu gönül rahatlığı ile Keşan’da tüm akademik bilgiye doyacak. Geleceğin teknolojisine yön verecek, ülkemizi küresel ölçekte teknoloji liderleri arasında konumlandıracak ve Keşan’dan bilim insanları yetiştirecek olan Özel Keşan Doğru Cevap Fen ve Teknoloji Lisesini ve Özel Keşan Doğru Cevap Anadolu Lisesini Keşan’a kazandırmaktan dolayı son derece mutluyuz, gururluyuz. Önce Keşan’ımıza, sonra ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

AHMET DALKIRAN…

Uprak’ın açıklamasının ardından, Keşan’a kazandırılacak Doğru Cevap Okulları Fen ve Teknoloji Lisesi ile Anadolu Lisesinin inşaat işi konusunda Mira Yatırım Gayrimenkul A.Ş. olarak destek verdiklerini belirten Ahmet Dalkıran da şunları kaydetti: “Mira Yatırım Gayrimenkul A.Ş. olarak, Keşan’da ve Saros Körfezi’nde inşaat sektöründe yatırımlar yapmakta, bölge halkımıza hizmet vermekteyiz. Değişim ve yenilenmenin zorunlu hale geldiği bu dönemde, bölgemizde yenilikçi, öncü ve güven veren projelerle her geçen gün sesimizi daha güçlü duyurmaktayız. Bölgemizin faydasına olacak her projenin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Hak ettiği gerçek değere henüz kavuşamamış olan Keşan ve Saros bölgesi göç alan değil, göç veren bir bölge konumundadır. Doğaya, çevreye, turizme ve eğitime yönelik yatırımlar bölgemizde arttırılmalı ve hak ettiği değerde göç alan bir bölge haline gelmelidir. Genç girişimci Sertaç Uprak, misyonu ve vizyonu ile bu seferberlikte yerini almış ve eğitim camiasında güzel işlerin altına imza atmış değerli dostlarımızdandır. İstihdamda bölgemiz adına katma değeri olan Doğru Cevap kurumları ile birlikte güçlenen Sertaç Uprak markası, Keşan’da eğitim öğretim gören öğrencilerimizin ailelerinden kopmadan, yüksek standartlarda ve imkanlarda tam donanımlı bir okul projesini gerçekleştirme fikrine bizlerde kayıtsız kalmayarak Mira Yatırım olarak destek verme kararı aldık. Keşan’a ve bölgemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederiz.” (HABER MERKEZİ)
Bu haber 688 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR