Bugun...
DOÇEK üyeleri, Mecidiye Kartalkaya bölgesinde yürüdü
Tarih: 30-01-2018 22:58:00 + -DOÇEK üyeleri, Mecidiye Kartalkaya bölgesinde yürüdü

 

Hafta içi Mecidiye beldesindeki ormanlık alanda açılmak istenen Kalker ve Taş ocaklarının Edirne Bölge Mahkemesinde görülmekte olan duruşmasını takip eden Keşan DOÇEK üyeleri, hafta sonu da 59 doğaseverle birlikte söz konusu Mecidiye bölgesinde bir doğa yürüyüşü daha gerçekleştirdi.

Sabah erken saatlerde Mecidiye beldesinde başlayan yürüyüş, bahardan kalma bir havada, Mecidiye Göleti’nin yanından Kartalkaya mevkisine doğru devam etti. Mecidiye Göleti’nin tahliye kanalına kadar dolu olduğu görüldü.

Kartalkaya Vadisi ve Karagöl mevkisinden İbrice Yangın Kulesi’ne geçen ekip burada kısa bir  moladan sonra  Saros’un eşsiz mavisi ve ormanın yeşiliyle  bütünleşen Gökçetepe Sahili’ne indiler ve emekli öğretmen Recep Çınar ile İrfan Balaban’ın sürprizi ile karşılaştılar.

Yürüyüşçüler emekli öğretmenlerin ‘Kır Kahvesi’ tadındaki sürpriz ikramlarına teşekkür etti ve öğle yemeği ve keyifli sohbetler sonrası, Gökçetepe sahil güzergâhı takip ederek her yaşta katılımcının zevk aldığı yürüyüş, akşamüstü İbrice Limanı’nda son buldu.

Mecidiye Göleti’ni besleyen derenin yağışlarla debi kazanması, dere geçişleri ve güneşli bir hava, yürüyüşü daha da zevkli hale getirdi.

Hafta içi Edirne Bölge İdare Mahkemesinde görülen ve kararın ileriki bir tarihte açıklanacağı söylenerek duruşmasına son verilen Mecidiye Kartalkaya bölgesinde bulunan ormanlık alandaki taş ocaklarının halen faaliyetlerine devam etmekte olduğu görüldü, böylesi güzel bir coğrafyada taş ocaklarının açılması ve faaliyetlerine devam etmesi turizm alanı olarak ilan edilen Saros Körfezi’ne bir darbe daha vurduğu belirtildi. Bu konudaki mücadelelerinden dolayı “Mecidiye  Turizm ve Kültür Varlıklarını Koruma Yaşatma Derneği”ni destekliyoruz.

Uzun zamandan beri doğa yürüyüşleri ve bisiklet turlarına katılan emekli Jandarma Kıdemli Başçavuş Fehim Kaya, “Emekli olduktan sonra yoğun bir tempodan çıkıp kendimi boşlukta bulacağımı düşünüyordum ancak, DOÇEK ailesi ile tanıştıktan sonra günlerim daha akıcı ve güzel geçmeye başladı. DOÇEK’te kendimi yeniden buldum, her bisiklet tutkunu ve doğa severin buluşma yeri DOÇEK’tir.” dedi.

Keşan DOÇEK Genel Sekreteri Nail Özkan da, “Dernek faaliyetlerimiz aralıksız devam ediyor. Doğayı seven her kez faaliyetlerimize katılabilir. Amacımız doğayı ve doğa sporlarını herkese sevdirmektir. Her yaşta katılımcıyı yürüyüşlerimize bekliyoruz.” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)

 
Bu haber 621 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ