Bugun...
DOÇEK üyeleri, Gökçetepe Kalesindeydi
Tarih: 28-11-2017 09:13:00 + -DOÇEK üyeleri, Gökçetepe Kalesindeydi

Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (Keşan DOÇEK) üyeleri, geçtiğimiz hafta sonu Gökçetepe Kalesine bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

62 kişinin katıldığı yürüyüş, sabah saatlerinde Sazlıdere köyü üzerinden başladı. Zaman zaman yağan çisentili yağmur eşliğinde yürüyen doğaseverler, yeni su tutmaya başlayan Sazlıdere Göleti’nde mola verdi ve yanlarında getirmiş oldukları öğle kumanyalarını yedi.

Yürüyüş etkinliği Sazlıdere Sahili’nden Gökçetepe Balıkçı Barınağına bazen patikalar, bazen de tarla yollarından geçerek devam etti. Yürüyüş sırasında Gökçetepe Balıkçı Barınağının hemen doğusunda Cenevizlilerden kaldığı söylenen tarihi kaleyi de ziyaret eden doğaseverler, faaliyetlerini sorunsuz bir şekilde bitirdi.

Bugüne dek birçok faaliyete katılan Ayşe Ürkmez, “Bu parkura daha önceki yıllarda işlerim nedeniyle katılamamıştım, ilk kez giriyorum ve büyük bir keyif aldım. Hem doğal güzellikler hem de tarihi kale bu parkuru görülmeye değer kılıyor.” dedi.

Kapalı ve yağmurlu bir hava olmasına karşın yürüyüş için katılan arkadaşlarına teşekkür eden Keşan DOÇEK Başkan Yardımcısı Aylin Akalın, doğa sporlarının bölgemizde artık sevildiğini söyleyerek; hafta sonu gerçekleştirdikleri etkinlikte Gökçetepe Kalesi’nin bakımsızlık ve ilgisizlik içinde zamana karşı direndiğini görmenin üzüntü verici olduğunu dile getirdi.

Akalın ayrıca, dernek faaliyetlerinin haftanın dört günü devam ettiğini ve doğa sporlarını seven herkesin DOÇEK çatısı altında zaman ve kondisyonuna göre bir etkinlik bulunduğunu belirterek, “Hafta içleri Salı ve Perşembe akşamları bisiklet antrenman turları, Çarşamba akşamları ise kondisyonu yüksek kişilerle performans turları düzenliyoruz. Ayrıca hava koşullarının uygun olduğu durumlarda ülke içinde bisiklet keşif turlarına devam ediyoruz. Pazar günleri ise önceden planlanmış 8 aylık takvim içinde doğa yürüyüşü faaliyeti düzenliyoruz. Bu faaliyetlerimiz, katılmak isteyen herkese açıktır.” dedi. (HABER MERKEZİ)

 
Bu haber 565 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ