Bugun...
DOÇEK bisikletçileri, Sabahattin Ali anısına pedal çevirdi
Tarih: 27-04-2018 09:08:00 + -DOÇEK bisikletçileri, Sabahattin Ali anısına pedal çevirdi

Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) bisikletçileri, “Türkiye’de Pedal Basmadık Patika Kalmayacak” başlığı altında Kırklareli’ne bağlı Üsküp beldesi yakınlarında, adına “Sabahattin Ali Bisiklet Keşif Turu” dedikleri bir bisiklet faaliyeti düzenledi.

Üzerinden yıllar geçmesine rağmen hâlâ karanlık noktaları bulunan hazin bir cinayete kurban giden Türk edebiyatının unutulmaz ustası Sabahattin Ali anısına gerçekleştirilen keşif turu içinde, yazarın öldürüldüğü yerde anısına yapılmış taş kitabe de ziyaret edildi.

Sabah erken saatlerde Üsküp beldesinden pedal çevirmeye başlayan deneyimli bisikletçiler, arazi ve patikaları kullanarak belirlemiş oldukları parkurda pedal çevirdi ve birçok yerde dere geçişi yapmak zorunda kaldı. Bisikletçiler, keşif turlarını akşamüstü saatlerinde başladıkları yer olan Üsküp beldesinde kazasız belasız bir şekilde tamamladı.

Keşan DOÇEK Yönetim Kurulu üyesi Gürel Serin, “Bu zorlu parkuru ekip ruhu, yardımlaşma ve dayanışma içinde; bugüne kadar ki birikim ve deneyimlerimizle tamamladık. Muhteşem bir coğrafyada heyecan ve adrenalini yüksek dozda pedal çevirdik. Faaliyete katılan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve bize ilham olan ozanımız Sabahattin Ali’ye rahmet ve saygılar sunuyorum.” dedi. (HABER MERKEZİ)
Bu haber 243 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ