Bugun...
Diyanet’in Yaz Kur’an Kursları başladı
Tarih: 26-06-2018 09:10:00 + -Diyanet’in Yaz Kur’an Kursları başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl düzenlenen Yaz Kur’an Kursları başladı.
Konu hakkında bilgi veren İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit, Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen Yaz Kur’an Kursları’nın dün itibarıyla başladığını söyledi.
“TÜM CAMİLERİMİZDE KURSLARIMIZI BAŞLATTIK”
Yiğit, “Kurslarımız, 25 Haziran-17 Ağustos 2018 tarihleri arasında düzenlenecek. Yaz Kur’an Kursları, genellikle her yıl okulların kapanmasının ardından başlıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı, iki aylık süreç içerisinde çocuklarımız için Yaz Kur’an Kursu düzenliyor. Kurslarımıza; ilkokul, ortaokul ve lisedeki çocuklarımız isteğe bağlı olarak geliyorlar. Kurslarımızda, Kur’an-ı Kerimi, alfabeyi, dini bilgiler, peygamberimizin hayatı hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Türkiye genelinde olduğu gibi Keşan’daki tüm camilerimizde kurslarımızı başlattık. Yaz Kur’an Kurslarının bu yıl ki, sloganı ise, ‘camide çocuk sesi, vatanımın neşesi’ oldu.” dedi.
“KATILMAK İSTEYEN HER ÇOCUĞUMUZU CAMİLERİMİZE BEKLİYORUZ”
Kurslara başvuru yapmak isteyenlerden istenen belgeler hakkında bilgi veren Mehmet Yiğit, “Başvuruda bulunmak isteyen çocuklarımızdan herhangi bir diploma ya da belge istemiyoruz. Çocuklarımız, velilerinin vereceği dilekçeyle bağlı bulundukları camilerin imam hatiplerine teslim etmeleri yeterlidir. Kurslarımız, genellikle sabah başlayıp öğle saatinde bitiyor. Bazı yerlerde de isteğe bağlı olarak öğleden sonra başlıyor. Katılmak isteyen her çocuğumuzu camilerimize bekliyoruz.” şeklinde konuştu.
“EĞİTİM SEFERBERLİĞİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”
Yiğit, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan kitap ve çeşitli materyaller çocuklarımıza ücretsiz olarak dağıtılacak. Çocuklarımız inşallah bu kurslarda, dinimizi ve peygamberimizin hayatını öğrenecekler. Vatanımız, milletimiz ve ülkemiz için topluma hayırlı birey olmalarını sağlayacağız. Bizler eğitim seferberliğimize devam edeceğiz.”
“ÇOCUKLARINI CAMİLERE GETİRMELERİNİ ÖNERİYORUM”
Mehmet Yiğit sözlerini şöyle sonlandırdı: “Okullar tatile girdi ve çocuklarımız bu süreçte vakitlerini boş geçireceğine camilerimize gelip, tanısınlar. Velilerimizin de çocuklarını camilere getirmelerini öneriyorum. Bunun yararını gelecek süreçte görecektir. Kurslarımızın hayırlı olmasını diliyorum.” 
Bu haber 879 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR