Bugun...
Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinin genel kurulu yarın yapılacak
Tarih: 14-04-2018 23:58:00 + -Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri  Birliğinin genel kurulu yarın yapılacak

Edirne İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinin olağan genel kurul toplantısı, 15 Nisan 2018 Pazar günü (yarın) gerçekleştirilecek.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda saat 11.00’de yapılacak toplantıda,

gündemde bulunan 22 madde görüşülecek ve ardından yönetim ve denetim kurulu üyelerinin seçimi gerçekleştirilecek.

“SEÇİM EDİRNE’DE YAPILMAK ZORUNDA”

Yarın yapılacak genel kurulda oy kullanma yetkisine sahip 1.234 üyelerinin bulunduğunu bildiren Edirne İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Şenol Günday, “Mümkünse tüm üyeler toplantıya gelerek, birliklerine sahip çıksın. Bazı arkadaşlar toplantının Edirne’de yapılacak olması nedeniyle yönetime eleştirilerde bulunuyormuş. Bu bizim yönetim olarak yetkimizde olan bir durum değil. Birlik tüzüğüne uygun olarak davranmak zorundayız ve yetkililer de genel kurulun Edirne’de yapılması gerektiğini bildirdi.” dedi.

“ISLAH PROJESİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Yönetim olarak geride kalan 4 yıllık hizmet süresi içinde ellerinden gelen tüm çaba ile çalıştıklarını ve üyelere yardımcı olma gayreti içinde olduklarını da kaydeden Günday, “Birlikte hizmeti arttırdık ve daha aktif bir birlik olduk. Biz yönetime seçilene kadar gerçekleştirilen hiçbir proje yoktu. Biz 6 bin anaç koyun, 300 koçluk bir ıslah projesi hazırlayarak bunu gerçekleştirdik. 2. projeyi de hazırladık ve gerçekleşmesi için sıranın gelmesini bekliyoruz. Ayrıca birlikte çalışan personel sayısını arttırdık. 4 ayrı yerde ‘Sürü Yöneticisi’ kursu açtık, Bir çok üyemizin ağıllarında dezenfekte çalışması gerçekleştirdik. Üyelerimiz arasında hiçbir ayrım yapmadık. Önümüzdeki dönem seçilirsek koyun, keçi türü hayvanların ıslah amaçlı kayıt sitemi olan Soy Kütüğü ve Ön Soy Kütüğü Bilgi Sistemine (SOYBİS) başvuru yapacağız ve üyelerimizin hayvanlarının kayıtlarını tutacağız.” diye konuştu.

“BİRLİK, NE BENİM NE BAŞKASININ;”HEPİMİZİN”

Seçimde tekrar aday alacağını ve ayrıca iki üyenin daha liste hazırlayıp aday olacağını duyduklarını da söyleyen Şenol Günday, şöyle konuştu: “Genel kurulumuz tüm üyelerimize hayırlı olsun. Birlik, ne benim ne de başka birinin üyeler olarak; hepimizin. Üyelerimizin birliklerine sahip çımalarını ve genel kurula katılmalarını bekliyor ve davet ediyoruz. Ayrıca seçime gireceğini belirten diğer arkadaşlarımıza da başarılar diliyoruz.” (MEHMET İLMAN)
Bu haber 386 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR