Bugun...
Dağ Bisikleti Festivali sona erdi
Tarih: 13-09-2017 09:18:00 + -Dağ Bisikleti Festivali sona erdi

Keşan Belediyesi ve Keşan DOÇEK işbirliğinde, 8-9 ve 10 Eylül 2017 tarihlerinden gerçekleştirilen “6. Keşan DOÇEK-Saros Körfezi Dağ Bisikleti Festivali”, bisikletçilerin Gökçetepe Sahili’nden Keşan’da Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’ne dönüşleri ile sona erdi.
Yurtiçi ve yurtdışından festivale katılan 200 bisikletçi, 3 gün süren etkinlik boyunca; Mercan, Gökçetepe, Mecidiye, Beyköy, Suluca, Çamlıca ve Bahçeköy bölgelerindeki zorlu arazi parkurlarında pedal çevirdi ve Gökçetepe Tabiat Parkı’nda çadırlarıyla kamp yaptı. 
Festivalin son günü startını ise 84 yaşındaki eski milli bisikletçi Bedri Sakarya verdi ve bisikletçilerle bir süre pedal çevirdi.
Sıcak bir havada gerçekleştirilen etkinlik boyunca bisikletçiler, bölge halkının konukseverliği, coğrafyamız ve parkurların güzelliklerinden etkilendiklerini, festivalin ülkedeki en prestijli ve organize festivallerin arasında olduğunu ve buradan çok olumlu düşünceler ile ayrıldıklarını; festivali ve özellikle Çamlıca'da yedikleri kuru fasulyenin lezzetini unutamadıklarını, önümüzdeki yılın festivalini şimdiden iple çektiklerini ifade etti.
DOÇEK Başkanı Hakan Eşme, “Artık geleneksel hale gelen bisiklet etkinliği ile bölgemizin turizm potansiyeline doğa sporlarını da eklendi. Dernek olarak hem ulusal hem de uluslar arası boyutlarda etkinlik düzenleyecek bir deneyim ile önümüzdeki yıllarda çok daha kapsamlı çalışmalar içinde bulunacağız. Ayrıca etkinliğin gerçekleştirilmesinde destek olan; Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan Ticaret Borsası, Çamlıca Muhtarlığı, Mercan Muhtarlığı, Suluca Muhtarlığı, Süral Bisiklet, Trakya Bisiklet, Limon Bisiklet, Cafe Keşan, Park Elektronik Hüseyin Gülcan, Doğa Aile Kır Lokantası, Smart Bilgisayar, Formaiste, Umut Matbaası ve SMP İnşaat’a teşekkür ederim.” dedi.
Bu haber 297 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ