Bugun...
CHP’liler OHAL’e karşı 16 Nisan’da oturma eylemi yapacak
Tarih: 14-04-2018 23:57:00 + -CHP’liler OHAL’e karşı 16 Nisan’da oturma eylemi yapacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli, yaptığı açıklamada; CHP Genel Merkezi tarafından alınan karar doğrultusunda, tüm Türkiye’de olduğu gibi Keşan’da da “OHAL Değil, Acil Demokrasi” başlığı altında oturma eylemi yapılacağını kaydetti.

“16 NİSAN 2018 PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 12.30’DA YAPILACAK”

CHP Genel Merkezi tarafından alınan karar doğrultusunda, OHAL’in devam etmemesine yönelik oturma eylemi düzenleneceğini belirten Gümülcineli, “Oturma eylemi, Türkiye’de 81 il ve tüm ilçelerinde gerçekleştirilecek. Keşan’da düzenlenecek oturma eylemi, 16 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 12.30’da yapılacak. Oturma eylemi, ‘OHAL Değil, Acil Demokrasi’ başlığı altında Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nda yapılacak.” dedi.

“YAPILMAK İSTENENİN DIŞINA TAŞMAYA BAŞLADI”

Türkiye’nin yaklaşık 2 yıldan bu yana OHAL’le yönetildiğini ifade eden Erdoğan Gümülcineli, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’de, 21 Temmuz 2016 tarihinde OHAL kararı alındı. O günkü şartlarda gerekli olması nedeniyle, bu karara tüm siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri destek verdi. O günkü şartlarda, 3 aylık bir OHAL kararı alınmıştı. Ancak yapılmak istenenin dışına taşmaya başladı. Ülkede her kanun, yasa ve uygulamalar, OHAL’i kapsayan hallerin dışında da kullanılmaya başlandı. Dolayısıyla, insanlarımız ciddi anlamda tedirgin durumdadır. Gerçek anlamda ifadelerini kullanmaktan imtina ediyor. Hatta yerel ve genel seçimlerin OHAL şartları içerisinde yapılması insanları etkileme durumu yaşanabilir.”

“ESNAFIMIZ VE TOPLUMUMUZ GERÇEKTEN EKONOMİK BUNALIMI YAŞAMAKTADIR”

Gümülcineli, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Türkiye’de OHAL’in uygulandığı zamanlar bellidir. OHAL; doğal afet, tehlikeli salgın hastalık, ekonomik bunalım, kamu düzenini tehlike altına sokan yaygın şiddet vakaları gibi durumlarda başvurulmaktadır. Ülkede ekonomik bunalım yaşandığı için OHAL’i sürdürmeyi düşünüyorlarsa doğrudur. Esnafımız ve toplumumuz gerçekten ekonomik bunalımı yaşamaktadır. Fakat diğer şartlar şu anda ülkemizden kalkmıştır. Herhangi bir olumsuz durum yaşanması durumunda, tüm siyasi partiler tek vücut oluyor. Türkiye’de şu anda herhangi bir tehlikenin olduğunu düşünmüyoruz. Gerçek demokrasinin işlediği bir ülke olunmasını arzu ediyoruz. Genel Merkezimizin aldığı karar doğrultusunda, Keşan’da da ‘OHAL Değil, Acil Demokrasi’ başlığı altında oturma eylemi düzenleyeceğiz. Tüm Keşan halkını ve partililerimizi bu eyleme katkı vermeye davet ediyoruz.” (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 291 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR