Bugun...
CHP Tekirdağ Milletvekili Yüceer: “Hani Ergene’de yüzecektiniz!”
Tarih: 13-01-2018 22:11:00 + -


* CHP PM üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, TBMM’de yaptığı konuşmada, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’e seslenerek, “Siz demediniz mi, ‘Ergene temizlenecek, yüzeceğiz?’ diye. Hani ne oldu? Hükümet sizsiniz. Ergene Nehri 2015 yılında temizlenmiş olacak dediniz. Şimdi 2019 yılı diyorsunuz. Bu ne gelmez bir son.” dedi.

CHP Tekirdağ Milletvekili Yüceer: “Hani Ergene’de yüzecektiniz!”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Ergene Nehri tartışması yaşandı. Genel Kurul’da tartışmalar üzerine söz alan CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, herkesin memleketinin kendisi için kıymetli olduğunu belirterek, Tekirdağ’da sağlık, huzur, güzellik istediklerini söyledi. Amacının üzüm yemek olduğunu, bağcıyı dövmek, yapılan hizmetleri yok saymak olmadığını belirten Yüceer, ancak 2011 senesinden bugüne iktidarın aynı cümlelerle Ergene Nehri’ni temizleyeceğini iddia ettiğini kaydetti. 

“BU NE GELMEZ BİR SON”

Genel Kurul’da hazır bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’e seslenen Yüceer, “Sayın Bakanım, Sayın Vekilim; bari cümleleri değiştirin de insanlar inansın. 2011 yılından bugüne ‘Balık tutacağız.’, ‘Haliç'i temizledik, Ergene’de de yüzeceğiz.’ dediniz. 2011 yılında, 2015 yılında Ergene’yi temizleyeceğinizi söylediniz.  Bugün 2019'un sonu diyorsunuz. Bu, ne gelmez bir son! Siz on beş yıldır iktidardasınız.” şeklinde konuştu.

“BEN BİZZAT O BÖLGEDE YAŞIYORUM”

Bakan Eroğlu’na Ergene Nehri ile ilgili, “%60'ın üzerinde sanayi %30'dan az evsel atık kirletiyor.” sözlerini de hatırlatan Candan Yüceer, kendisinin o bölgede yaşadığını, o havayı soluduğunu, o suyu içtiğini, o kirliliği yaşadığını, hekim olarak bölgedeki kanser vakalarının arttığını çok iyi bildiğini kaydetti.

“HANİ ERGENE’DE YÜZECEKTİNİZ!”

Yüceer, “Siz demediniz mi, ‘Ergene temizlenecek, yüzeceğiz?’ diye. Hani ne oldu? Hükümet sizsiniz. Tekirdağ'daki belediyelerin arıtması yok da diğer belediyelerin var mı? AKP'li belediyenin olduğu yerde var mı? Var da bizim belediyemizde mi yok? Şu an arıtma tesislerini belediyeler kendi bütçesinden yapıyor ama biz, Ergene'yi kirletenin sanayi olduğunu, insanları kanser yapanın, öldürenin de sanayi tabanlı kirlilik olduğunu yapılan ölçümlerden biliyoruz. Bunu söylememek, sadece belediyeler üzerinden ucuz bir siyaset yapmaktır. Bu konu burada konuşulacak bir konu değil, bölgede konuşuyorsunuz, ama burada yapmayın bari, halkı yanıltmayın.” dedi. (HABER MERKEZİ)
Bu haber 257 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ