Bugun...
CHP Edirne Milletvekili Gaytancıoğlu: “YSK emanete sahip çıkamamıştır”
Tarih: 21-04-2017 00:27:00 + -CHP Edirne Milletvekili Gaytancıoğlu: “YSK emanete sahip çıkamamıştır”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, kesin olmayan referandum sonuçları ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun referanduma ilişkin aldığı kararlarla ilgili olarak “Vatandaşlarımızın YSK’ya olan güveni bitmiştir. YSK emanete sahip çıkamamıştır.” dedi.

Okan Gaytancıoğlu, “YSK’nın tüm kararlarına rağmen vatandaşlarımızın kullandığı oylara sahip çıkacağız ve bütün yolları deneyeceğiz. Oy vermek nasıl ki en önemli vatandaşlık ödevi ve görevi ise çalınan oylara sahip çıkmakta artık öyle bir ödev ve görev haline gelmiştir.” şeklinde konuştu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Anayasa Mahkemesi ile ilgili söylemlerini de eleştiren Gaytancıoğlu, şunları söyledi: “Bakan Bozdağ Anayasa Mahkemesi’nin halk oylaması kararını inceleme hakkı ve yetkisi olmadığını söylüyor. Bu da açık bir müdahaledir. Bu konuda kararı verecek olanlar Anayasa Mahkemesi’nin hakimleridir. Bu söylem doğru değildir. Anayasa Mahkemesi etki altına alınmak istenmektedir.”

Okan Gaytancıoğlu, AK Partili YSK üyesinin “Bazen millet menfaati için kanunlar uygulanmayabilir.” şeklinde açıklamalarda bulunmasını da eleştirerek, “Burası hukuk devleti değil mi?” diye sordu.

AK Parti iktidarı boyunca devletin tüm kurumlarına olan güvenin kaybolduğunu iddia eden Gaytancıoğlu, “Çocuklarımız sınava giriyor, sonuçlarda şaibe var, oy kullanıyor sonuçlarda şaibe var. Hukuk bir gün onlara da lazım olacak Böyle devlet yönetilmez.” şeklinde konuştu.

YSK’nın bu kararıyla bir sonraki seçimde sandığa giden seçmen sayısında ciddi bir azalma yaratılmak istendiğini öne süren Gaytancıoğlu, “Vatandaşlarımız umutsuzluğa sürüklenmek istiyor, hayır veren seçmenlerde sandığa gitsek de AKP istediği sonucu çıkartıyor algısı oluşturmak isteniyor. Ama biz vatandaşlarımızın oyuna sahip çıkacağız. Anayasa Mahkemesine gideceğiz. Kimse bu hukuksuzluğa seyirci kalmamızı beklemesin.” dedi.

(HABER MERKEZİ)

 
Bu haber 221 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR