Bugun...
Cesetleri kaldırdılar olay yerini temizlemediler!..
Tarih: 19-06-2017 09:06:00 + -Cesetleri kaldırdılar olay yerini temizlemediler!..

Kurtuluş Caddesi’nde gerçekleştirilen ağaç katliamının üzerinden 5 gün geçmesine rağmen, kesim sırasında harabeye dönen kaldırımların halen onarılmaması tepkiye neden oldu.

14 Haziran 2017 Çarşamba günü Keşan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yol genişletme düşüncesiyle yaklaşık 40 yıllık birden fazla ağaç kesilmişti.

Vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine yolun bir tarafında gerçekleştirilen ağaç kesme çalışmaları durdurulmuş ve Keşan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün yaptığı yanlış Belediye Başkanı Mehmet Özcan tarafından da dile getirilmişti.

KALDIRIMLAR NEDEN OLARILMIYOR?

Ağaçların katledilmesinin üzerinden 5 gün geçmesine rağmen kesim çalışmalarında bozulan kaldırımların halen onarılmadığı görüldü.

Konuyla ilgili tepkisini dile getiren vatandaşlar, ağaç cinayetlerinde cesetlerin kaldırıldığını ancak olay yerinin neden temizlenmediğini sordu.

“Ağaçların kesildiği yerlerin bozuk olduğunu gördükçe, kinimiz bir o kadar artıyor.” diyen vatandaşlar, kesilen ağaları gören çocukların sorularını da utançlarından yanıtlayamadıklarını vurguladı.

Bazı kesilen ağaç köklerinin yerinde kaldığını ve bunların yaşatılıp yaşatılamayacağı konusunda da bir çalışma yapılıp yapılmayacağını soran vatandaşlar, kökleri duran ağaçların yaşatabilinmesi için belediyenin profesyonel destek almasını önerdi.

Keşan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün sadece çiçek ektiğini ve bir de ağaç kesme çalışmaları yaptığını dile getiren vatandaşlar, Keşan Belediyesinin ağaçlandırma ve ağaç kesme gibi çalışmalarını hizmet satın alarak ağaç işleri endüstri mühendislerine yaptırmasını önerdi. (HABER MERKEZİ)

 
Bu haber 1654 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ