Bugun...
Cemil Gülver: “Bütünşehir hizmet konusunda sıkıntılar getirebilir”
Tarih: 15-01-2018 09:25:00 + -Cemil Gülver: “Bütünşehir hizmet konusunda sıkıntılar getirebilir”

Demokrat Parti (DP) İlçe Başkanı Cemil Gülver, yaptığı açıklamada, gündemdeki Edirne’nin bütünşehir olması konusunda değerlendirmede bulundu.
Gülver, özellikle belde belediyelerinin kapatılmasının hizmet açısından aksaklıklara neden olabileceğine dikkat çekti.
“HİZMETLERDE AKSAMA OLABİLİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM”
Son dönemde Edirne’nin bütünşehir olacağı yönündeki söylentilerin olduğunu belirten Cemil Gülver, “Bütünşehir olunması halinde alt yapı hizmetleri bütünşehir belediyesi tarafından verilecek. Edirne ile bölgemizdeki köyler, beldeler arasındaki uzaklık çok fazla. Bu nedenle hizmetlerde aksama olabilir diye düşünüyorum. Bunun en yakın örneği Tekirdağ. Tekirdağ’da, bütünşehir olduktan sonra hizmet konusunda aksaklıklar yaşandığını duyduk. Ancak Edirne’de hizmet anlamında aksaklık yaşanmaması açısından bir takım önlemler alınacaktır.” dedi.
“ÇAMLICA VE MECİDİYE BELEDİYELERİNİN KAPANMASININ ARDINDAN YAŞANAN SORUNLARI BASINDAN SÜREKLİ TAKİP ETMİŞTİK”
Belde belediyelerinin kapanmaması gerektiğini ifade eden Gülver, sözlerini şöyle tamamladı: “Beldelerde ikamet eden vatandaşlar direkt olarak sorunlarını çözmek için belediyesine gidiyordu. Böyle olunca daha çözüm odaklı işler yapılıyordu. Ancak bütünşehirden sonra bunun ortadan kalkacağını düşünüyorum. Ayrıca bugün baktığımızda Çamlıca ve Mecidiye belediyelerinin kapanmasının ardından yaşanan sorunları basından sürekli takip etmiştik. İlk dönemlerde çöp toplama konusunda dahi çok büyük sıkıntılar yaşanmıştı. Ben bu sorunların bütünşehir ile yeniden yaşanacağını düşünüyorum.”
Bu haber 318 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR