Bugun...
Büyükkayhan ve Kılavuz, Keşan’daki fahri trafik müfettişlerine tepki gösterdi
Tarih: 12-03-2018 09:16:00 + -Büyükkayhan ve Kılavuz, Keşan’daki fahri trafik müfettişlerine tepki gösterdi

Keşan Engelliler Derneği Başkanı İsmail Büyükkayhan ve Önkal Kılavuz, 10 Mart 2018 Cumartesi günü düzenledikleri ortak basın toplantısında; Keşan’da görev yapan fahri trafik müfettişlerinin araçlarına haksız yere ve defalarca ceza kestiğini ileri sürerek, “Bu görevlilerin bize karşı özel bir garezi mi var bunu merak etmeye başladık. Hiç de hak etmediğimiz durumlardan araçlarımıza 2 gün arayla kesilmiş ceza tutanakları gelmeye başladı. İkimizin de araçları 34 plaka ile başlıyor. Bu görevlilerin bu plaka numarasına bir kastı mı var?” diye sordu.

Toplantıda ilk açıklamayı yapan Önkal Kılavuz, Keşan’da engelli dostu olarak bilindiğini ve kendi girişimleri ile bugüne kadar 80’den fazla engelliye tekerlekli sandalye verilmesinde yardım ve desteğinin olduğunu kaydederek, “Aracıma Keşan’da görev yapan fahri trafik müfettişleri tarafından kesilmiş 2 ceza tutanağı elime geçti. Kesilen 2 ceza da aracımı engelli park yerine çektiğim için yazılmış. Şu an ben de bir engelliyim ayrıca yıllarca fahri engelli dostu olarak Keşan’da çalışmalar yürüttüm. Ayrıca aracımın camında Genel Kurmay Başkanlığı tarafından ve Türkiye’de çok az kişide bulunan ‘Şehit Ecdadı’ olduğumu belirten bir yapıştırma var. Buna rağmen çok kısa süreliğine de olsa park ettiğim aracıma cezalar kesiliyor. Ben bu cezaları kabullenmiyorum ve hakkımı aramak için Keşan Sulh Ceza Mahkemesine dava açtım. Bu fahri trafik müfettişlerinin görevlerini layığı ile yapmalarını istiyor ve bekliyorum. Aracımın plakası 34 ile başlıyor acaba bu görevlilerin 34 plakalı araçlara özel bir garezi var mı diye düşünmeye başladım. Kontroller yapılırken iyi yapılsın, 324 TL ceza ödedim yazıktır günahtır.” şeklinde konuştu.

BÜYÜKKAYHAN: “BAŞKAN OLDUM CEZA YAZILMAYA BAŞLADI”

Keşan Engelliler Derneği Başkanı İsmail Büyükkayhan da yaptığı açıklamada, dernek başkanı olduktan sonra kendisine de fahri trafik müfettişleri tarafından cezalar kesilmeye başladığını ileri sürerek, şunları söyledi: “Bu nasıl iş bir türlü anlayamadım. Aracımı dernek binamızın önünde bulunan engelliler park yerine bırakıyorum. Üzerinde engelli aracı olduğunu belirten kart olmasına rağmen 09.02. 2017 ve 11. 02 2017 tarihleri arasında yani 1 gün arayla fahri trafik müfettişleri tarafından ceza kesilmiş. Ben de cezanın iptali için mahkemeye verdim ama daha sonuçlanmadı. En son olarak da yakın zamanda trafik ışıklarına uymadığım için 108 TL trafik cezası geldi.  Ben yıllarca üst düzey görev yaptım, kurallar belirledim ve belirlenen kurallara en önce bizlerin uyması gerektiğini bilirim. Böyle bir şey mümkün değil. İstanbul’dan ulaştığım bir yetkili bana Keşan’da görev yapan fahri trafik müfettişlerinin bana bir takıntısı olabileceğini ve sırf bu yüzden ceza yazıldığını sandığını söyledi. Ben buna inanmak istemiyorum ama fahri trafik müfettişlerinin de görevlerini laiki ile yapmalarını istiyorum, bekliyorum. Ayrıca bu fahri trafik müfettişlerini denetleyen makamların da bu konuda bir araştırma yapmaları gerektiğini düşünüyorum. Ben de kesilen cezalarla ilgili olarak mahkeme açtım ve sonucunu bekliyorum.” (MEHMET İLMAN)

  
Bu haber 758 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAŞAM HABERLERİ