Bugun...
Bunun adı VATAN SEVGİSİ..!
Tarih: 03-12-2018 10:19:00 + -


• Elindeki dallar ile tıkalı olan yağmur suyu giderini açmaya çalışan ve çevreye duyarlılığı konusunda herkes tarafından takdir edilen 83 yaşındaki Hasan Bayar, şöyle dedi: “Burası vatan! Vatanı korumak kadar, temiz tutmak da bizim görevimiz. Ben; belediyenin yolunu değil, vatanımı temizliyorum.”

Bunun adı VATAN SEVGİSİ..!

Fotoğraftaki yerleri temizleyen kişi 83 yaşındaki Hasan Bayar. Yaşlı adam, Kurtuluş Caddesi’nin Mehmet Gemici Cennet Bahçesi yakınındaki kendi evinde yaşıyor. Emekli olup maddi sıkıntısı bulunmayan Bayar’ın en sevdiği iş, evinin etrafındaki sokakları temizlemek.

Görevi olmamasına rağmen bir belediye işçisi gibi çevreyi temizleyen Hasan Bayar, evinin etrafındaki sokaklarda gördüğü tıkalı rögarları açmaya, yaprak birikintilerini süpürmeye, yol üzerinde tehlike doğurabilecek metal atıkları toplamaya ve yolları taşlardan temizlemeye çalışıyor.

Komşularının yanı sıra esnafın da takdirini kazanan Bayar’ın, tıkalı yağmur suyu giderindeki yaprakları elindeki dallar ile temizlerken çekilen fotoğrafına bakıldığında, akla ilk gelen evini su basmaması için gideri açmaya çalıştığı oluyor.

Hasan Bayar, kendisine “Neden temizliyorsun.” diye soran muhabir arkadaşımıza “Burası neresi?” diyerek yanıt verdi.

“BELEDİYENİN YOLUNU DEĞİL; VATANIMI TEMİZLİYORUM”

Muhabir arkadaşımız, yaşlı adamın sorusuna önce “İspat Cami Mahallesi” ardından da “Keşan” cevabını verdi. Bayar ise “Burası Vatan!” diyerek şu sözleriyle herkese adeta insanlık dersi verdi: “Burası vatan! Her yer vatan toprağıdır. Bu vatan kimin? Bu vatan senin, benim, hepimizin. Vatanı korumak kadar, temiz tutmak da bizim görevimiz. Ben, belediyenin yolunu değil; vatanımı temizliyorum.”

Hasan Bayar, su giderini neden temizlediğini anlattıktan sonra işini yapmaya da devam etti.

Çevredeki esnaf da Bayar’ın örnek bir insan olduğunu belirterek, hemen hemen her gün elinden geldiğince yolları temizleyeme çalıştığını söyledi.

(SELİM ŞEN)
Bu haber 321 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR