Bugun...
Bu kez olacak galiba…
Tarih: 20-04-2017 00:30:00 + -Bu kez olacak galiba…

Uzun yıllardır, İstanbul-Çanakkale istikametinin transit olması ve bunun için de köprülü kavşağa çevrilmesi planlanan ancak yapılması adeta yılan hikayesine dönen Sanayi Kavşağı’yla ilgili dün, Keşan Kaymakamlığında toplantı düzenlendi.

Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ve saat 11.00 sıralarında başlayan toplantıya; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, İl Genel Meclisi üyesi Adnan Vural ve belediye başkan yardımcıları katıldı.

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda, Karayolları 1. Bölge Müdürü İbrahim Halil Akgündüz tarafından proje hakkında Keşanlı yöneticilere detaylı bilgi verildi.

BOYALIK BİLGİ VERDİ…

Kaymakamlıktaki toplantının ardından, kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık tarafından basın toplantısı düzenledi.

Parti merkezinde düzenlenen basın toplantısı, saat 13.00 sıralarında başladı.

“SANAYİ KAVŞAĞI YAPIMINA BAŞLANIYOR”

Daha önce katıldığı radyo programında kavşağın yapımının referandumdan hemen sonra başlanacağı bilgisini verdiğini hatırlatan Boyalık, “Sanayi Kavşağı’nın yapımına başlanıyor. Hava şartları iyileşti. Her ne kadar Nisan ve Mayıs ayları yağmurlu geçiyor olsa da işe başlanacak.” dedi.

“TRAFİK YAN YOLLARDAN VERİLECEK”

Kavşaktaki yeni düzenlemeler hakkında da bilgi veren Hüseyin Boyalık, yapım öncesinde kavşağın her iki taraftan 370 metrelik yan yolların oluşturulacağını ve yapım işi sırasında araçların bu yolları kullanılacağını söyledi.

“YAPILAN PROJEDE HİÇBİR SIKINTI YOK”

Kavşağın 15 Ekim 2017 tarihinde tamamlanmasının planlandığını ve işin tamamlanmasına kadar olan süre içerisinde büyük bir trafik yoğunluğu yaşanacağının altını çizen Boyalık, gerek trafik akışında gerekse çalışmalar sırasında bazı sıkıntıların olabileceğini ve bu nedenle halkın duyarlılık göstermesi gerektiğine işaret etti.

“DAL-ÇIK OLMAYACAK”

Kavşağın mevcut kottan 1,5-2 metre aşağı düşürüleceğini bildiren Hüseyin Boyalık, “Düzgün bir yapı olması sağlanacak. Edirne-Çanakkale istikametlerini kullanacak araçlar direkt geçiş yapmış olacak. Enez Kavşağı’nda uygulanan dal-çık olmuyor. Bu bizim büyük bir avantaj. Trafikte seyahat edenler üsten geçerek Keşan’ı görebilecek. Keşan’dan çıkanlar da tahliye yollar ile Edirne-Çanakkale kara yoluna bağlanacak.”  dedi.

SANAYİ SİTESİ İÇİN BAĞLANTI YAPILACAK…

Proje kapsamında sanayi sitesi giriş için ana yoldan bağlantı yapıldığını dile getiren Boyalık, “Bir problemimiz kalmıyor. Burada belediyenin yapması gereken ufak tefek işler olacak. Oradan geçen kanalizasyon ve su hatları var. Kavşak kenarından geçen enerji hatları var. Bu da TREDAŞ vasıtasıyla yapılacak. Keşan’ın o haznede olan sıkıntısı inşallah bu projeyle son bulacak.” şeklinde konuştu.  

“HASTANE YOLUNU KARAYOLLARI YAPACAK”

Açıklamasının devamında yeni Keşan Devlet Hastanesi konusunda da bilgi veren Hüseyin Boyalık, hastane yolunun da Karayolları tarafından 2 ay içerisinde yapılacağını belirterek, “Bunun sözünü almıştık. Hastaneye giden yolda bulunan köprüyü de inşallah DSİ yapacak. Devletimiz güçlü, devletimizde bir sıkıntı yok. Yol ile köprü belediyenin hizmet sahasında olmasına rağmen devlet tarafından yapılacak. Hizmetlerin hepsi Keşan’ımıza hayırlı olsun.” dedi.

“DEVLETİ KİMSE SOYAMAZ”

Boyalık açıklamasının sonunda, yapımı devam eden yeni Keşan Devlet Hastanesinin 1 yıl sonra faaliyete geçeceği yönündeki söylentilere de şöyle cevap verdi: “Hastanede bir sıkıntı olduğu, müteahhidinin battığı doğrudur. İşi yarım bıraktı. Ancak devletimiz güçlü. Bazı işleri gecikebilir. Netice itibarı ile devlet yaptığı işi sağlam yapar. Devletin parasını da kimse çarçur edemez ve bu işten de bir zararı yok. Sadece bu binanın hizmete açılması gecikiyor. Yoksa müteahhit devletin parasını almışta yapmıyor değil. Tam tersine içeride müteahhidin yapacağı işin 2 katı kadar para var. Devleti kimse soyamaz, kimse devletin bir kuruşuna zarar veremez.”

(AYHAN GÜLVER)
Bu haber 2273 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR