Bugun...
Bu kadarına pes!
Tarih: 30-05-2017 00:32:00 + -Bu kadarına pes!

Dün öğle saatlerinde gazetemizi arayan bazı vatandaşlar, Atatürk Parkı önündeki kaldırımın üzerine tezgah açan seyyar satıcıyı zabıtanın nasıl fark etmediğini; aynı noktadaki yaya geçidinin üzerine park ettiği aracından meyve satışı yapan seyyar esnafın da trafik polisleri tarafından neden uyarılmadığını sordu.

Kolye ve güneş gözlüğü gibi ürünler satan satıcının, kaldırıma park ettiği arabasının üzerine açtığı çadırın büyüklüğü ise görenlere “Pes!” dedirtti.

Yayaların kaldırımdan geçmelerini neredeyse imkansız hale getiren satıcı, hiçbir şeye aldırmadan gün boyunca satış yaptı.

Gazetemizi arayarak duruma isyan eden vatandaşlar, zabıtanın bunları neden görmezden geldiğini sordu.

Vatandaşlar, normal zamanlarda kaldırım kenarına park ederek satış yapan seyyar satıcının, zabıtanın görmezden gelmesi nedeniyle kaldırımı komple işgal ettiğini ifade etti.

Zabıta ekiplerinin kaldırımları işgal eden seyyar satıcıları neden görmezden geldiğini de soran vatandaşlar, “Ya nedeni açıklansın ya da belediye zabıtayı fes etsin!” dedi.

YAYA GEÇİTLERİNİ BASTI KİRAZ…

Atatürk Parkı önündeki yaya geçidinin olduğu yere önceleri arada sırada tezgah açan seyyar satıcı, zabıtanın ve trafik polislerinin görmezden gelmesiyle artık yeri sahiplendiği belirtildi.

Kamyonetini yaya geçidinin üzerine park ederek satış yapan seyyar satıcının da neden uyarılmadığı merak ediliyor.

Trafik polislerinin şehir merkezindeki yaya geçitlerine önem vermediğine ve bu konuda uygulama yapmadığına dikkat çeken vatandaşlar, zabıtanın da hem kaldırımı hem de yolu işgal eden seyyar satıcılara göz yumdukları iddia etti.

Vatandaşlar, önce zabıtayı daha sonra da trafik polislerini göreve davet etti. (SELİM ŞEN)

 
Bu haber 3174 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ