Bugun...
Boyalık’tan, Enez yolunu eleştirenlere sert cevap: “Kuru gürültüyle siyaset yapıyorlar”
Tarih: 06-04-2017 00:19:00 + -Boyalık’tan, Enez yolunu eleştirenlere sert cevap: “Kuru gürültüyle siyaset yapıyorlar”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, Keşan-Enez kara yolu yapım işinin 2017 programına alınması konusunda CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın açıklamalarına yanıt verdi.

Bircan, Keşan-Enez kara yolu yapım işinin programa alınmasının önemli ve sevindirici bir gelişme olduğunu belirtmiş ancak bu konuda bazı endişeleri olduğunu dile getirerek, “Bütçesi olmayan karar, karar değildir. Edirne halkı seçim vaadine, referandum vaadine doydu.” şeklinde eleştiride bulunmuştu.

Açıklamasında “Bütçesi olmayan karar, karar değildir.” diyen Erdin Bircan, “Önce ödenek tahsis edilmeli, yolun programı ortaya çıkmalı ki görelim ne zaman yapılacak, ne zaman bitecek.” demişti.

Dün parti merkezinde basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık ise bölgenin en büyük sorunlarından biri olan Keşan-Enez kara yolunun yapılacağını ifade ederek, CHP cephesinin, AK Parti’nin ülkeye getirdiği diğer hizmetlere olduğu gibi Keşan-Enez kara yolunun yapım işine de ‘Hayır’ dediğini söyledi.

HERKES GURUR DUYMALIDIR”

Son günlerde yerel basında en çok Keşan-Enez kara yolu yapım işinin 2017 programına alınması konusunun gündeme geldiğini aktaran Boyalık, Biliyorsunuz ki bu yolda çok fazla zahmet çeken bir halk var. Çok fazla kazalar olmuş, insanlarımızın canı yandı. Bu yolun programa alınmış olmasından hangi partiden olursa olsun, herkes gurur duymalıdır.” dedi.

“BAKANIMIZ, BAŞBAKANDAN

EDİRNE İÇİN HİZMET İSTEDİ”

Başbakan Binali Yıldırım’ın Edirne ziyaretinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun kendisinden Keşan-Enez kara yolunun yapımı için destek istediğini belirten Hüseyin Boyalık, “Sayın Bakanımız Müezzinoğlu kürsüden yaptığı konuşmada Başbakanımıza ‘Sayın Başbakanım, bir kanayan yaramız var. Keşan-Enez kara yolunun artık programa alınması lazım.’ diyerek seslendi ve yolun yapılmasını istedi. Bakanımız, Başbakandan Edirne için bir tane hizmet istedi. Başka da hiçbir şey istemedi.” şeklinde konuştu.

“KİMİN YAPTIĞI ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL”

Bölgeye getirilecek hizmet için Erdin Bircan’ın eleştiride bulunmasına anlam veremediğine dikkat çeken Boyalık, şunları söyledi: “Şimdi de sözde milletvekili çıkmış programa alındı mı alınmadı mı bunu tartışıyor. Ben sosyal medyada programa alındı diye paylaşım yapıyorum, orada muhalefet ediyor ve halktan birine hoş olmayan bir kelime yazıyor. Bir hizmete bu kadar muhalefet edilmez ve arkasında durulur. Kimin yaptığı çok önemli değil. Bu Keşan-Enez için büyük bir hizmettir. Bunun eleştirilecek bir şeyi yoktur. Neyini eleştiriyorsun? Bütçesi belli değilmiş.”

“HÜKÜMETİMİZ GÜÇLÜ, DEVLETİMİZ GÜÇLÜ”

Hamzadere Barajı’nın da programa alındığında bütçesinin belli olmadığını anımsatan Hüseyin Boyalık, “Büyük hizmetlerde önemli olan programa alınmasıdır. Bu yolun programa alındığını Sayın Bircan çok iyi biliyor. Bir hizmet programa alındıktan sonra bütçesi çıkar. Biz yolun duble yol olmasını çok istedik ve bastırdık, fakat standartları yükseltilmiş, gidiş geliş şeklinde bir yol olacak. Gönül isterdi ki duble yol yapalım. Hükümetimiz güçlü, devletimiz güçlü. Kasamızda para var.” dedi.

“KURU GÜRÜLTÜYLE SİYASET YAPIYORLAR”

Açıklamasının sonunda CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’a eleştirilerde bulunan Boyalık, şöyle devam etti: Erdin Bircan ne yapmış peki? Hiçbir şeyden haberleri yok. Kuru gürültüyle siyaset yapıyorlar. Yarın öbür gün ‘O yolu biz yaptık.’ diye sahip çıkarlar. İktidar partisinin neferi olarak, üzerimize düşeni yapıyoruz. Buranın sıkıntılarını çözüyoruz. Erdin Bircan beyefendi boş yere AK Parti’yi kötülemesin. Biz kimseyi kötülemiyoruz. Biz burada işimizi yapıyoruz.”

“BUNLARIN ÖMRÜ ‘HAYIR’ DEMEKLE GEÇECEKTİR”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin her zaman yapılan hizmetlere karşı alerjisi olduğuna işaret eden Hüseyin Boyalık, “Yavuz Sultan Köprüsü’nü yapmaya kalktık ‘Hayır’ dediler. Havaalanı yapmaya kalktık ‘Hayır’ dediler. Denizin altından yol yapmaya kalktık ‘Hayır’ dediler. Diğer köprülere ‘Hayır’ dediler. Bunların her şeyi ‘Hayır’ olmuş. Keşan-Enez kara yolunun yapımına da ‘Hayır’ demişler, normaldir. Bunların ömrü ‘Hayır’ demekle, AK Parti’nin ömrü de hizmet etmekle geçecektir.” diye konuştu.

Boyalık açıklamasının sonunda Çobançeşme köyündeki özel bir maden şirketinin yola verdiği tahribata değinen Boyalık, bu konuda gereken incelemelerin devam edildiğini ve gerekenin yapılacağını bildirdi. (SELİM ŞEN)

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 506 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ