Bugun...
Boyalık: “Paşayiğit Mahallesi’ndeki yol bölünmeli”
Tarih: 08-01-2018 09:51:00 + -


• Paşayiğit Mahallesinde son dönemde yolun bariyer ile bölünmesi konusunda yaşanan sıkıntıya değinen AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, “Paşayiğit Mahallesi’ndeki yolun bariyerler ile mutlaka bölünmesi lazım. İnsanların önce can güvenliği sonra mal güvenliği diyoruz. Bir tane cana bir şey olsa ne olur?” dedi.

Boyalık: “Paşayiğit Mahallesi’ndeki yol bölünmeli”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, 6 Ocak 2018 Cumartesi günü yaptığı açıklamada; Paşayiğit Mahallesi'nden geçen duble yolun refüjle kapatılması hakkında konuştu.

“PAŞAYİĞİT MAHALLESİ’NE KEŞAN BELEDİYESİ ÇİVİ ÇAKMADI”

Boyalık, “Paşayiğit Mahallesi’ndeki yolun bariyerlerle bölünmesi ile alakalı köy halkı ve muhtarımızla birlikte, Kaymakam Bey ile bir görüşme yapmıştık. Paşayiğit Mahallesi’ndeki yolun bariyerler ile mutlaka bölünmesi gerek. Uluslararası bir yol oradaki insanların can ve mal güvenliğinin sağlanmalı. O yolun bölünmüş olmasında fayda var. Önce can güvenliği sonra da mal güvenliğidir. Bu konuda kesinlikle ve kesinlikle trafik kurallarına riayet edilerek orada bir geçişin sağlanması taraftarıyız. Öncelik insanların güvenliğidir. İşin şov yanında değiliz, işin icraat yanındayız. O yolun bölüneceği iki yıldan beri biliniyordu. Orada yol ve kaldırım çalışmaları başladığında Keşan Belediyesinin Mahallesi olan Paşayiğit Mahallesi’ne Keşan Belediyesi çivi çakmadı. O yol yapılırken Belediye de altgeçit yapabilirdi. Veyahut Karayolları ile görüşüp oraya altgeçit yapılması için ortak bir konsorsiyum sağlanmalıydı. O mahallesinin alternatif yolları var, imar yolları var. O imar yollarının açılmış olması lazım.” dedi.

“KENDİ BELEDİYENİ ELEŞTİRİYORSUN”

Alternatif yollar yapılması gerektiğini ifade eden Boyalık, şunları söyledi: “Cumhuriyet Halk Partili Milletvekili gidiyor, orada halk ile beraber protestoya katılıyor; halkımızın derdini dinledik diyor. Bugüne kadar neredeydin? Cumhuriyet Halk Partisi Belediyesi senin belediyen, o zaman sen kendi belediyeni eleştiriyorsun. Oradan karşıdan karşıya geçişi sağlamak karayollarının işi değildir. Ama Karayolları sorumsuz değildir. Halkın can ve mal güvenliğine karşı sorumsuz değildir. Diğer taraftan o yol yapılırken Belediye ve Karayollarının ortak çalışıp; orada insanların hayvanlarını geçirebileceği, insanların karşıdan karşıya geçeceği alternatif yollar yapılmalıydı.”

“YAPACAK OLAN BELEDİYEDİR”

Keşan Belediyesini eleştiren Boyalık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Belediye aynı işi Migros Kavşağı’nda da yaptı, Paşayiğit Mahallesi’nde de yaptı. Hep aynı şeyi yapıyorlar ondan sonra da kendi Milletvekili Erdin Bircan gidiyor orada şovmenlik yapıyor. Bu şovmenlik ile olmaz. Bu işler zamanında düşünülerek olur. Karayollarının belediyeye yazdığı yazılar var bu konu ile alakalı, belediye bugüne kadar neredeydi? Bir sürü yazışmalar oldu. Oraya üstgeçit yapılmasına belediye karşı çıkıyordu. Siyasetin içerisinde olan biliyor ama halkı kandıramazlar. Bizde halkın doğru olanı bilmesini istiyoruz. Orada mutlaka ve mutlaka alt geçit olmalı. Bunları yapacak olan belediyedir, Karayolları uluslararası veya şehirlerarası yolu yapar ama şehrin içindeki ulaşımı sağlamak Karayollarının işi değildir. Orası bir köy olsaydı emin olun ki bu sıkıntılar yaşanmazdı. Valilik Makamı, İl Özel İdaresi Makamı o insanların derdine şimdiye kadar derman olurdu. Bunca iş oluyor orada, Keşan Belediyesi nerede? Bir çivi mi çaktı. Paşayiğit Mahallesi’ndeki sorunların çözülmesi için tek bir iş mi yaptı. Hiçbir şey yapmadı. ‘Banane’ diyen anlayışa sahip olan Keşan Belediyesi yine sınıfta kaldı.”

“KEŞAN’A İYİ HİZMETLER YAPACAĞIZ”

“Paşayiğit Mahallesi uzak olduğu için mi hizmet gitmesinde zorlanıyor?” şekildeki soruya cevap veren Boyalık, şöyle dedi: “Uzaklık ve yakınlık ile alakası yok. Keşan’ın 45 tane köyü var. Biz İl Özel İdaresi olarak Keşan’ın 45 tane köyünün tüm hizmetlerini yapıyoruz. Bu anlayış meselesi, o hizmeti yapacak olan anlayışın hizmet etmesi. Yarın ‘Bütünşehir’ olacağız. O zaman bütün köyler mahalle olacak. O zaman Cumhuriyet Halk Parti Belediyesinin ne yapacağını ben düşünemiyorum bile. Biz 2019’daki yerel iktidara, köylerimize her yere hizmet etmek amacı ile talip olduk. Biz hizmet aşkı ile yanıp tutuşuyoruz. Keşan’a iyi hizmetler yapacağız.”

“BİR TANE CANA BİR ŞEY OLSA NE OLUR?”

 “Paşayiğit Mahallesi Muhtarı; 3 tane alt geçit yapılacak dendi, şimdi de yapılmayacağı söyleniyor dedi. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna Hüseyin Boyalık, sözlerini şöyle tamamladı: “Alt geçit meselesini muhtarın yanında Kaymakam Beye ben söyledim. Bu alt geçitler için neden zamanında müracaat edip yaptırmadınız muhtarım şeklinde. O yolun bölüneceği belli; yüzlerce, binlerce araç geçiyor. Bu kadar işlek bir yolun, düşünün ki yerleşim merkezinin içerisinden geçiyorsunuz fakat bölünmüşlüğü yok. Buna Karayolları müsaade edemez. İnsanların önce can güvenliği sonra mal güvenliği diyoruz. Bir tane cana bir şey olsa ne olur? Hepimiz vebal altındayız. Önemli olan insanların can güvenliğidir, diğer taraftan insanların hayatını kolaylaştıracak olan altgeçit ve üstgeçitlerin yapımı da Keşan Belediyesi ve Karayollarının ortak sorumluluğudur.” (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 302 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ