Bugun...
Boyalık, Keşan Belediyesini orkestraya benzetti ve “Çıkan ses bozuk!” dedi
Tarih: 17-06-2017 09:02:00 + -Boyalık, Keşan Belediyesini orkestraya benzetti ve “Çıkan ses bozuk!” dedi

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, dün yaptığı açıklamada, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ın Kurtuluş Caddesi üzerinde bulunan ağaçların kesilmesiyle ilgili yaptığı açıklamalara cevap verdi.
“KEŞAN’IN NE YOLU YOL NE DE KALDIRIMI KALDIRIM”
Boyalık, “Geçen gün belediye tarafından yapılan bir hata vardı. Kurtuluş Caddesi’nde sağ tarafta bulunan ağaçların tamamı belediye eliyle kesilmişti. Bu kesilen ağaçların yerine yenisinin yetişmesi mümkün değil. Belediye Başkanı bu işten haberi olmadığını söylemiş ve bunu yapan personele gerekli cezayı vereceğini ifade edip, her birine 10’ar tane ağaç diktireceğini dile getirmiş. Bu, laf cambazlığından başka bir şey değil. Her birinin 40 yıl ömrü olacağının garantisi var mı? Daha öncede eleştirilerim oldu. Belediyeyi yönetmek, Keşan’a hizmet etmek, bir orkestra gibidir. Başında bir bozukluk varsa, orkestranın içindeki seslerden birkaç tanesi bozuk çıkarsa, o orkestra hiçbir işe yaramaz. Keşan Belediyesini bir orkestraya benzetirsek; çıkan her ses bozuk. İmar işleri bozuk, kültür ve sosyal işler bozuk, paramız yok, her gün mülk satıyoruz. Keşan Belediyesinin elle tutulur bir tarafı yok. Daha kötü duruma gitmemek için silkelenmeleri lazım. Mümkünse Keşan’a hizmet etme aşkı olmayanlar ne müdür olsun, ne belediye meclisi üyesi olsunlar ne de belediye başkanı olsunlar. Belediye Başkanı dahil olmak tüm belediye çalışanlarını istifaya davet ediyorum. Lütfen görevlerini doğru dürüst yapsınlar. Keşan’ın ne yolu yol ne de kaldırımı kaldırım. Bir de gidip ağaçları kesiyorsunuz. Bu rezilliğin son perdesidir.” dedi.
“İMAR SINIRLARI İÇERİSİNDE OLAN BİR KAVŞAĞIN BAKIMINI TABİİ Kİ BELEDİYE YAPACAK”
Özcan’ın kavşaklara bakım yapılması konusunda herhangi bir protokol bulunmadığı yönündeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine Hüseyin Boyalık, şunları söyledi: “Protokole göre mi Keşan’a hizmet ediliyor? Daha önce orada bozulan kavşakların bakımını Keşan Belediyesi yapıyordu. Değişen bir şey yok ki. Eski kavşağı yıktık, yerine abide gibi kavşak koyduk. Can tehlikesi olmayan, ulaşım güvenliği sağlayan bir kavşak oldu. İmar sınırları içerisinde olan bir kavşağın bakımını tabii ki belediye yapacak. Bunun için Karayollarının veya Valiliğin belediye başkanına ‘Bu kavşağın bakımını yap’ diye emir mi vermesi gerekiyor.”
Bu haber 464 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR