Bugun...
Boyalık, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutladı
Tarih: 19-05-2017 00:26:00 + -Boyalık, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutladı

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Boyalık mesajında şunları kaydetti: “Tarih boyunca hür yaşamış ve hür yaşayacak olan Türk milleti, Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 19 Mayıs 1919'da destansı bir hürriyet mücadelesine imza atmıştır. Bizde bu inanç, cesaret, iman ve milli ruh olduğu sürece kimse vatan topraklarına el süremez. Bu tarih bize Türk milletinin cesaretini, gücünü göstermekle beraber söz konusu vatan olduğunda neler yaptıklarının da kanıtı olmuştur. Biz her zaman tek vatan, tek millet, tek devlet olarak tek bayrak altında bir ve beraber şekilde yaşamaya devam edeceğiz. 19 Mayıs'ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, gençlerimize duyulan güvenin bir göstergesidir. Gençlerimizin milli ve manevi değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi daha huzurlu günlere taşıyacağına yürekten inanıyorum.
Tarihimize ve değerlerimize aynı azim ve kararlılıkla, sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacağımızı belirtmek isterim. 19 Mayıs 1919’da Samsun’da söndürülmemek üzere yakılan istiklal ışığımız, 15 Temmuz’da daha da güçlü bir şekilde yanmaya devam etmektedir. Gençlerimiz; Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesi ruhunu, istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz büyük mücadele olan 15 Temmuz gecesi bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. Geçmişimizden aldığımız güç ve ilhamla 2023 hedeflerimize ilerlerken, mukaddes vatanımızı daha müreffeh yarınlara taşımamızda, yolumuzu aydınlatacak olan gençlerimiz, bundan sonra da ülkemizin en büyük gücü olmaya devam edecektir.
Bu vesileyle; başta Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı uğruna canlarını veren Kurtuluş Savaşı kahramanlarını ve şehitlerini, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimizi ve vatanı için canını veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize tekrardan geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu olsun
!” (HABER MERKEZİ)
Bu haber 203 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ