Bugun...
Bonzai vakaları yollara taştı!
Tarih: 12-08-2017 08:59:00 + -Bonzai vakaları yollara taştı!

Keşan’da uyuşturucu madde bağımlılığı sayısında her geçen gün artış olduğu iddia edildi. Önceleri aldıkları uyuşturucu maddenin etkisiyle metruk evler ve sokak aralarında baygınlık geçiren gençler, son zamanlarda ise yollara taşmaya başladı.
Gençler, aldıkları uyuşturucu maddenin etkisiyle oldukları yerde yığılırken, kendi canlarını tehlikeye attıkları gibi sürücülere de zor anlar yaşatıyor. Madde bağımlısı gençlerin trafiğin işlek olduğu yollarda bile baygınlık geçirdiği gözlenirken, çevredeki yerleşim birimlerinde ikamet eden gençlerin de uyuşturucu madde temini için Keşan’a geldikleri iddia edildi.
Gazetemize ulaşan ve madde bağımlısı gençlerle ilgili ihbarda bulunan vatandaşlar ise, ilgililerin bir an önce bu duruma müdahale etmesini istedi.
Son zamanlarda madde bağımlılarında artış gözlendiğini ifade eden vatandaşlar, “Önceleri genç erkeklerin baygınlık geçirdiğine rastlıyorduk. Ancak son zamanlarda genç kızlarımızın da uyuşturucu madde bağımlısı olduğuna tanıklık ettik. Sokak aralarında, yollarda, aldıkları uyuşturucu maddenin etkisiyle baygınlık geçiren gençlerimizi gördükçe içimiz acıyor. Bu illet gençlerimizi sarmış. İlgililerin satıcılarına yönelik harekete geçmesi ve gençlerimizin de bu bataktan kurtarılması lazım. Okul çağındaki gençlerimizin bu durumu bizleri rahatsız ederken, ilgililer nasıl rahat duruyor anlayamıyoruz.” şeklinde konuştu.
Öte yandan vatandaşlar, uyuşturucu madde bağımlılarının sadece Romanlardan ibaret olmadığı ve sentetik uyuşturucu madde bonzaiyi çok sayıda gencin kullandığı iddia edildi.
Bu haber 2188 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR