Bugun...
Bircan’dan Boyalık’ın davetine cevap
Tarih: 14-02-2018 08:51:00 + -Bircan’dan Boyalık’ın davetine cevap

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Erdin Bircan, basın mensuplarının sorusu üzerine, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık’ın kendisini AK Parti’ye davet etmesini değerlendirdi.

“BU SÖYLEMİ İYİ NİYETLİ BULMUYORUM”

Bircan, “Öncelikle bu arkadaşımız benim muhatabım değildir. Kendi muhatabı olduğu insanlara böyle taleplerde bulunsun. Çok da cevap vermek istemiyorum. Bu söylemi iyi niyetli bulmuyorum. Benim siyasi bir ahlakım, siyasi bir geçmişim var. O kapı benim son kapım olur. O kapı benim cenazemin gideceği bir kapı olur. Bu kadar net söylüyorum. Bunu çok ahlaksızca bir teklif olarak kabul ediyorum. Bu teklifi de kendisine yakıştıramıyorum. Bununla ilgili başka bir şey söylemek istemiyorum.” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZ BUNU DEĞERLENDİRİR”

“AK Parti’nin vekili bölgemizde pek görülmüyor. Bununla ilgili ne söylemek istersiniz?” şeklindeki soruyu cevap veren Erdin Bircan, “Bunlar, kendileri değerlendirecekleri bir şey. Oy veren vatandaşlarımız bunu değerlendirir. Kimsenin arkasından konuşmam, kamuoyunda zaten kimin çalışıp-çalışmadığı görülüyor. İnsanlarımız her şeyi biliyor. İleride vatandaşlarımız buna göre değerlendirme yapacaklardır. Sonuçta mesai arkadaşımız. Belki de rahatsızlığından ötürü pek dolaşamıyordur.” dedi.

“KONGRELER, KURULTAYLAR SÜRECİ GEÇER, BUNLARDAN SONRA KOL KOLA GİRERİZ”

Kurultay sürecinin geçtiğini, bundan sonra genel başkan ile birlikte çalışmalara başladıklarını kaydeden Bircan, sözlerini şöyle tamamladı: “2019’da bu memleketi bu musibetten kurtarmak üzere çalışmalarımıza başladık. Kongreler, kurultaylar süreci geçer, bunlardan sonra kol kola gireriz. Genel başkanımızın verdiği talimatlar doğrultusunda hareket ederiz. Partimizin programı dâhilinde çalışmalarımızı yaparız. Amacımız 2019 yılında başkanlık sistemini Recep Tayyip Erdoğan’ın kursağında bırakmaktır. 2019’un AKP’den kurtulma yılı olacağını umut ediyorum. Bunun için mücadele edeceğiz.” (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 433 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ