kartal escort
Bugun...
Bircan, gündemi değerlendirdi
Tarih: 05-04-2018 09:09:00 + -Bircan, gündemi değerlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Erdin Bircan, yerel gazetelerdeki resmi ilan tarifesinin yenilenmemesi, Alpullu Şeker Fabrikasının arazi satışının iptali ve İpsala’daki toplantıdaki oturma düzeni hakkında Belediye Başkanı Mehmet Kerman’ın açıklamalarına dair değerlendirmede bulundu.

“Yerel gazetelerdeki resmi ilanlar hâlâ 2016 yılındaki tarifeye göre ücretlendiriliyor, bununla ilgili bir çalışmanız var mı?” şeklindeki soruya cevap veren Bircan, “Bu fiyatlar bakanlık kararına göre belirleniyor. Daha önce bu durumla ilgili bir soru önergesi vermiştim. Fiyatlar hâlâ arttırılmıyor. Bakanlar Kurulu tarafından karar alınmış. Yeni tarife belirlemiyorlar. Bir daha soracağız ama yapmıyorlar. Basın İlan Kurumu ile görüştük, onlar da Bakanlar Kurulu kararını bekliyorlar. Bu kararın çıkıp-çıkmayacağı da belli değil.” dedi.

Alpullu Şeker Fabrikasına ait bir arazinin satışının iptal edilmesini değinen Erdin Bircan, şunları söyledi: “Normal şartlarda o bölge SİT alanı. SİT alanı olan bölge satılamaz. ‘Yasalar bizi ilgilendirmiyor.’ deyip de ihaleye çıkartırlarsa onlarla o anlamda mücadele edeceğiz. 7 Nisan Cumartesi günü Çorum’da da şekerle ilgili mitingimiz olacak. Genel başkanımız da burada olacak.”

İpsala’daki toplantıda oluşan oturma düzeniyle ilgili İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman’ın ifadeleri hakkında da konuşan Bircan, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bazı durumlarda ‘Özrü kabahatinden büyük derler’ bu öyle bir durum. Kerman’ın ‘5 dakika geç geldim, böyle bir oluşum olmuş. Oradaki zabıta öyle yönlendirmiş’ gibi ifadeleri var. Hiçbir zabıta öyle yönlendiremez, haddi değil. Bunun belediye başkanının bilgisi dâhilinde olmaması mümkün değil. Bu işler talimatla olur. Biz Atatürk’ün torunlarıyız. Edirne, İpsala dendiğinde insanlar Türkiye’nin aydınlık yüzü diye bakıyorlar. Bu aydınlık yüzü karanlığa çevirmek kimsenin haddine değildir. Keşke özür dileseydi de ben de mahcup olsaydım. Kendine özgü bir savunma anlayışıyla bunu yapıyorlar. Zaten kendiliğinden oluşan bir şeyse basın açıklaması yapmalarına bile gerek yoktu. Kendiliğinden oluşmadığı da belli. Kamuoyuna karşı bu açıklamayı yapmak zorunda kaldılar. Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın kahramanlığını yapmaya soyundular herhalde. Onu mu taklit etmeye çalıştılar, bir yerlere mi yaranmaya çalıştılar bilemiyorum. Bunlar üst üste geliyor. Bir hafta önce Atatürk tişörtlü bir kişi Meclis’e alınmadı. Kadın sanatçıların gösteriden çıkartılması. ‘Yukarısı neyse aşağısı da budur’ derler ya. Bu işin savunması olmaz. Bundan sonra yapmaya kalkarsa ben gider orada protesto ederim. Böyle bir şeye bundan sonra müsaade edilmeyecektir. Burası laik, demokratik ve özgürce yaşanacak bir Türkiye Cumhuriyeti. Bunlar laikliği yok etmek için mücadele ediyorlar. Laikliği Anayasa’dan da çıkarmak istediler. Mustafa Kemal Atatürk’ün izini silmek için her türlü mücadeleyi veriyorlar, sonra da Atatürkçüyüz diyorlar. 2013 yılında Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde bayrağa ayağa kalkmadılar. Bakan, milletvekili ve vali. Şimdi tek vatan, tek bayrak, tek millet… Artık kimse yemiyor. Oy avcılığı için tekrar Atatürk’e sarılmaya başladılar.” (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 182 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR