Bugun...
Bircan: “Bayrağa saygı göstermeyenlerden alacağımız Atatürkçülük dersi yok”
Tarih: 14-02-2018 09:01:00 + -Bircan: “Bayrağa saygı göstermeyenlerden alacağımız Atatürkçülük dersi yok”

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu’nun, CHP’ye yönelik “Atatürk’ü kullanan sahtekarlar.” şeklindeki açıklamasına sert bir dille tepki göstererek, “Şanlı Türk bayrağımıza saygı göstermeyenlerden alacağımız Atatürkçülük dersi yok.” dedi.

Bircan, Müezzinoğlu’nun Edirne’de CHP’yi hedef alan açıklamaları kendisine iade ederek, “Sahtekarlığı ve sahtekarları halkımız çok iyi biliyor. Kırkpınar’da şanlı Türk bayrağımız geçerken ayağa kalmayanlar bize Atatürkçülük öğretmeye kalkmasın. Allah kimseyi şaşırtmasın. Biz Atatürk’e yürekten bağlı insanlarız. 15 Temmuz’dan sonra Atatürk’ü hatırlayanlardan değiliz.” diye konuştu.

Bircan, Müezzinoğlu’nun Kırkpınar’da Türk bayrağı geçerken ayağa kalkamamasının CHP’li milletvekilleri tarafından meclise taşındığında bir AK Parti milletvekilinin “10. Yıl Marşı faşist bir marş!” dediğini de hatırlatarak, “AKP’nin asıl zihniyeti budur işte. Bayrağa saygı göstermeyen, 10. Yıl Marşı’na faşist diyenler, şimdi kalkmış milliyetçilik hamisi kesiliyorlar. Kimin sahtekar olduğu çok açıktır.” dedi.

Erdin Bircan, Müezzinoğlu utanmadan 5 kez CHP’ye sahtekar demiş. Müezzinoğlu sahtekar arıyorsa hemen söyleyeyim, ‘2015’te Ergene’de balık tutacağız. diyen sahtekardır.” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)
Bu haber 257 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ