Bugun...
Bircan: “Adalet için yürüyoruz”
Tarih: 19-06-2017 09:27:00 + -Bircan: “Adalet için yürüyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan, CHP Genel Başkanının başlattığı adalet yürüyüşünün tüm adaletsizliklere karşı olduğunu ifade ederek, “AKP'nin talimatlı yargısına karşı yürüyoruz. Adalet için yürüyoruz.” dedi.

Bircan, CHP'nin Adelet yürüyüşünün önemine dikkat çekerek, “Bizim milletvekili arkadaşımız Enis Berberoğlu'na yapılan yargı katliamı kabul edilemez. Daha önce Aydınlık Gazetesinde çıkmış, Habertürk Gazetesinde yayınlanmış, birçok ulusal ve Uluslar arası ajansın da geçtiği haber için hakkında hiçbir delil olmayan Milletvekili Berberoğlu'nu tutuklamak adaleti yok etmektir. Biz CHP olarak sadece Berberoğlu için değil halkımızın tüm mağdur edilmiş kesimleri için Adalet yürüyüşü yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Erdin Bircan, “Ergenekon ve Balyoz süreçlerinde haykırdık. Bu kadar vatansever insana yapılan iftarlara karşıyız dedik. O süreçlerde talimatlı FETÖ yargısı nasıl iş yapıyorsa bugün de AKP'nin yargısı aynısını yapıyor. Yok birbirlerinden farkı. AKP yargısı eşittir FETÖ yargısı.” diyerek, AK Parti'nin adaleti katlettiğinin altını çizdi.

“Balyoz, Ergenekon, Askeri Casusluk gibi davalarda FETÖ'cüler asılsız ve kanıtsız iddialarla bu ülkenin yurtseverlerini hapse attığında CHP olarak biz talimatlı yargıyı anlattık, bu davaların en büyük mağdurlarından olduk. Bugün ise o gün Fetö'ye kol kanat geren, ne istediler de vermedik diyenin yargısı iş başında. AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın talimatı ile Enis Berberoğlu 25 yıl hapse mahkum edildi ve tutuklandı. Bugünkü yargının (AKP yargısı), dünkü yargıdan (Fetö yargısı) bir farkı olmadığı için biz bu Adalet yürüyüşünü yapıyoruz.” diyen Bircan, yürüyüşe ülkenin tüm kesimlerinden destek yağdığını söyledi.

Erdin Bircan, Adaletin olmadığı yerde hiçbir şeyin olma şansının olmadığını ifade ederek, “Halkımızın yoğun desteğinin sebebi de bu. Çevrenizde AKP yargısının mağdur etmediği bir aile göremezsiniz.” dedi.

Bircan yürüyüşün kesintisiz süreceğinin de bilgisini vererek, “Hergün yeni yüzler görüyoruz yürüyüşümüze katılan. Bize güç veren, destek olan yurttaşlarımızın sayısı her geçen gün artıyor.” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)
Bu haber 403 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR