Bugun...
Başkan Özcan görevden alınabilir..!
Tarih: 17-04-2018 09:34:00 + -Başkan Özcan görevden alınabilir..!

Keşan Belediyesinde görev yapan memurların, 2018-Mart ayı maaşlarının geç yatırdığı iddia edildi.

14 Nisan 2018 Cumartesi gününü 15 Nisan 2018 Pazar gününe bağlayan gece saat 00.00’da yatması gereken maaşların, 16 Nisan 2018 Pazartesi güne sarktığı öğrenildi.

Bugüne kadar taşeron işçilerin maaşlarını aylarca yatırmayan ve kadrolu işçilerin maaşlarını da ödeyemediği dönemlerin yaşandığı Keşan Belediyesinde, bu kez de memurların maaşlarında aksama oldu.

Maaşların yatırılmamasının nedeni, bazıları tarafından bütçedeki açıktan, bazıları tarafından sistem hatasından, bazıları tarafından da bankadan dolayı yaşandığı ileri sürüldü.

GÖREVDEN ALINMA TEHLİKESİ…

Memur maaşlarının gününde yatırılmamasının ciddi bir suç teşkil ettiği ifade edilirken, belediye başkanının görevden alınma tehlikesinin bulunduğu iddia edildi.

Ortaya atılan bir diğer iddia ise Keşan Belediyesinde daha önce de memur maaşlarında aksama yaşandığı ve bakanlıktan uyarı aldığı oldu.

MAAŞLAR PAZARTESİ GÜNÜ YATIRILDI

Keşan Belediyesindeki memurların maaşlarının yattığı öğrenildi. Maaşların memurların hesaplarına dün saat 11.00 sıralarında geçtiği belirtildi.

KADROLU İŞÇİLERİN MAAŞLARI ZAMANINDA YATMIŞ

Maaş gecikme sorunu yaşanan Keşan Belediyesinde bir diğer şaşırtıcı konu ise memurlardan önce kadrolu işçilerin maaşlarının yatırılması oldu.

Her ayın 15’inden önce İller Bankasından gelen ve özellikle memur maaşlarının ödenmesinde kullanılan ödeneğin nereye kullanıldığı da merak edilen sorular arasında yer alıyor. (HABER MERKEZİ)

 

 

 
Bu haber 1780 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR