Bugun...
Başkan Özcan, gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Tosun’a dava açacağını bildirdi
Tarih: 14-02-2018 08:59:00 + -


Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Keşan’da dağıtılan ‘Edirne Siyaseti’ adlı dergide yer alan bazı açıklamalar ile ilgili de, “İki çıplak bir hamamda buluşmuş!” ifadelerini kullandı.

Başkan Özcan, gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Tosun’a dava açacağını bildirdi

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, gündeme dair değerlendirmede bulunurken, Keşan’da dağıtılan ‘Edirne Siyaseti’ adlı dergide yer alan açıklamalara yorum yaptı, gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Neşe Tosun’a dava açacağını belirtti ve Tosun tarafından Keşan Belediyesine yönelik yapılan eleştirilerin, kızının işe alınmadığından ötürü olduğunu iddia etti.

“MART SONUNDA İHALEYE ÇIKARACAĞIMIZ 3-4 TANE PROJE VAR”

2018 yılında yapılacak projeler ile ilgili bilgilendirmede bulunan Özcan, “Kadıköy Barajı’nda 1.3 megawattlık güneş enerji paneli projemiz onaylandı. Yakın zamanda İl Bank ile finansman için konuşacağız. Su işleri ile uğraşıyoruz. Meydan düzenleme, makyaj işleri ile ilgili proje çalışmalarımız sürüyor. Bölgenin en büyük hayvan barınağını yapacağız. % 50 hibesini Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan onaylattık. %10’u Belediye hesabına yatırıldı. Kalan %40’ı ihale netleşince verilecek. Tabii bu onaylattırdığımız projeler 2017 yılı rakamlarına göre hesaplanmış meblağlar, 2018 yılında güncelleşmesi için bayındırlık birim fiyatlarının bakanlıkça açıklanmasını bekliyoruz. Mart ayı başlarında bir önceki yılın birim fiyatlarını bu yıla göre güncellemesi bize gelecek. Resmi fiyat güncellemelerini yapmadan ihaleye çıkarmıyoruz. Mart sonunda ihaleye çıkaracağımız 3-4 tane proje var elimizde, güneş enerji paneli yaklaşık 6 milyon TL, Kadıköy Barajı tesislerinde yapılacak. Hayvan barınağı 2 milyon civarında.” dedi.

“YENİ PROTOKOL İSTEDİM 15 ARALIK İTİBARIYLA GÖNDERECEĞİM”

Bir süredir basında yer alan Belediye Başkan Yardımcılarının maaşlarına değinen Mehmet Özcan, “Bunlar iğrenç şeyler, biri bir açıklama yapıyor, biri bir şey yapıyor. Laf edilecek şeyler değil. Arkadaşlar devlet mevzuatı içerisinde benim hakkım değil, almıyorum. Baştan da söyledim bu abartılı diye. Yeni protokol istedim 15 Aralık itibarıyla göndereceğim.” dedi.

“KALKIP BURADA BENİM ŞAHSIMA LAFLAR EDİYORLAR”

Özcan açıklamasını şu şekilde sonlandırdı: “Cumartesi günü bir dergi dağıtılmış Keşan’da, Edirne Siyaseti diye, kimlerin finanse ettiği belli. Buradaki üç muhabir arkadaş olumlu şeyler söylüyor, bir tane meşhur bir hanımefendimiz var, açmış ağzını yummuş gözünü ve şimdi buna dava açıyorum. Hamza Yasa denen şahsiyete geçen yıl ilan verdik Kırkpınar Dergisi’ne 14 bin TL fatura kesmiş bize çok fazla dedik, indirmediler. 1 buçuk ay önce aradı beni böyle bir dergi çıkaracağız diye ben bütçe ayıramayacağımı söyledim, girmedim. Sonuçta iki çıplak gibi bir hamamda buluştular. Kalkıp burada benim şahsıma laflar ediyorlar. Ben bu projelerin hepsini meyhanede yaptım. Sarhoşken yaptım. Atatürk’e de aynı şeyleri söylüyorlardı. Hâşâ ben kendimi onunla kıyaslayamam ama basın olmanın bir adabı vardır. Ben zaten aday olmayacağım, neden uğraşıyorsun benimle ama vakti zamanında kızını işe alsaydım aramız böyle olmayacaktı. Birileri karalama kampanyasına girmişler ama ülkede azıcık bir hukuk varsa ikisine de dava açtım. Herkes yaptığından utansın.” (HABER MERKEZİ)
Bu haber 1126 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ