Bugun...
Başkan Özcan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı
Tarih: 19-05-2017 00:27:00 + -Başkan Özcan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Özcan, mesajında şu ifadelere yer verdi: Atatürk'ün Samsun'a çıkışının yıldönümünde, bağımsız ve özgür yaşamak yolunda verilen savaşımların, gösterilen özverilerin önemi daha iyi anlaşıldı. Yurdu için çalışmak, her türlü özveride bulunmak, gerektiğinde bedel ödemekten kaçınmamak, Türk milletinin ulusal kimliğinin temel özelliğidir.

Türkiye Cumhuriyeti; Atatürk başta olmak üzere yurdunu seven ve kendisini ülkesine adayan kahramanların armağanıdır. Büyük Önder Atatürk, Kurtuluş Savaşı'nı yürütürken Türk ulusuna her zaman umut aşıladı, olumsuzluklara ve güçlüklere karşın zafere inancını yitirmedi.

19 Mayıs'ın yıldönümünde; Atatürk'ün düşüncelerini iyi anlamak, ilke ve devrimlerini korumak, Cumhuriyet'i yaşatmak konusundaki kararlılığı sürdürmek zorundayız. Atatürk'ün gösterdiği hedefleri gerçekleştirmek, bağımsız ve özgür bir ulus olarak geleceğe güvenle bakabilmek için, Türkiye'ye, Cumhuriyete sahip çıkmak, geçmişte verilen savaşımların önemini, aydınlık Türkiye'yi kuranların özverilerini genç kuşaklara en iyi biçimde anlatmak mecburiyetindeyiz.

Türk gençliğini sağlam bir kişiliğe, sorun çözücü yetkinliğe kavuşturmak, dünyanın her ülkesinde başarılı olabilecekleri bilgi, birikim ve deneyimi kazandırmak öncelikli görevimizdir. Gençliğe duyduğumuz inancı ve güveni her koşul ve ortamda duyumsatmalıyız. Ülkemizi her alanda güçlü kılmak ve dünyadaki saygınlığını artırmak için çabalarımızı anlayış birliği içinde sürdürmeliyiz. Türkiye, Cumhuriyet'in kurulmasıyla birlikte seçimini çağdaşlıktan yana yapmıştır. Laiklik ilkesinin benimsenmesi, bu seçimin zorunlu sonucudur. İçinde bulunduğu toplumun yapısını iyi bilen Yüce Atatürk, çağdaşlaşma ve demokratikleşme sürecinde gerçekleştirilen dönüşümlerin temeline laiklik ilkesini yerleştirmiştir. Cumhuriyet'in en önemli özelliği, ulusumuzla bütünleşmesi ve yurttaşlarımızca sahiplenilmiş olmasıdır. Gençler; çağdaş kimliğinizle ve uygulamalarınızla ulusumuza güven vermelisiniz. Varlığınızın, varlığımızla, geleceğimizle özdeş olduğunu belirtmek istiyorum. Sizlere güveniyor ve sizlerle övünüyoruz. Türkiye'nin aydınlık yarınları sizlerle sonsuza değin sürecektir. Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Yüce Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın kahramanlarını gönül borcu, saygı ve rahmetle anıyor, tüm yurttaşlarıma esenlikler diliyorum.” (HABER MERKEZİ)
Bu haber 252 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ