kartal escort
Bugun...
Atık Su Arıtma Tesisinin projesi onaylandı
Tarih: 12-05-2018 09:15:00 + -Atık Su Arıtma Tesisinin projesi onaylandı

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, dün yaptığı açıklamada, Erikli’de yapılması planlanan Atık Su Arıtma Tesisi ve kumsalların kiralanması konularına değindi.

“YER KONUSUNA TAKILDIK”

Erikli Atık Su Arıtma Tesisi projesinin hazır olduğunu belirten Özcan, “Erikli’deki atık su arıtma tesisi için projemiz hazır, onaylandı ama yer konusuna takıldık. Nereye olacağı ile ilgili çünkü mevcut arıtmanın olduğu zemin nedeniyle yapamıyoruz. Gölün kenar çizgisine geliyor, uzakta bir yer bulduk, artı bir sürü boru döşeyeceğiz maliyet artıyor. Mecidiye’ye giderken bir yer bulduk, köprüyü geçince solda, hazine yeri, mera vasfında görünüyor, onun girişimlerinde bulunduk. İl Tarım Müdürlüğünden elemanlar geldiler, yeri gördüler. Muhtar ile görüştük, tabii muhtarlık her zaman olduğu gibi olumlu görüş vermemiş ama önemli değil zaten mera vasfını yitirmiş olan bir yer. Yakın zamanda toprak kuruluna girecek, girişimlerde bulunduk. Umarım olumlu sonuç alacağız. Mecidiye tarafındaki konutların da atık sularını toplayabilecek pozisyonda bir yer, bir de denize kadar döşeyeceğimiz boru mesafesi çok daha kısa olacak. Aynı Yayla’da uyguladığımız arıtma projesini, Erikli’ye yapacağız. Güzel bir gelişme, bir veya bir buçuk ay içerisinde olması lazım. Erikli Kooperatifi’nin göle deşarj izni altıncı ayda bitiyor. En uygun yer olarak burasını bulduk, muhtemelen olacak. Finansmanını bulduk, yatırımcısı da hazır.” dedi.

“KAMUYA AÇIK OLAN YERLERİ ŞAHSA DEVREDEMEZSİNİZ”

Erikli’deki kumsalların kiralanması yönünde söylentiler olduğunu ifade eden Mehmet Özcan, sözlerini şöyle tamamladı: “Kumsallar bize ait değil. Bizim tasarrufumuzda olan yerler değil. Yaparsa Çevre Şehircilik Müdürlüğü yapar. Söylentileri ben de duydum. İki sene önce bizlerden görüş istemişlerdi şezlongların fiyatları ne kadar gibi, geçtiğimiz yıllarda talep topladılar. Ben satın aldım diyerek bir sürü insan gayri resmi kullandı. Halbuki başvuru belgesi numarası insanların elindekiler. Bakanlıktan ‘Kiralanacak’ diyor, Edirne’de Çevre Şehircilik Müdürlüğüne gidiyormuş talepler, oradan kiralanacak diye, bizim bilgimiz bu kadar. Kamuya açık olan yerler, herhangi bir insanın, otele dahi kiralasanız, kimse çık git buradan benim müşterime ait diyemez. Zoraki bir şekilde şezlong satamazsınız. Kıyı kullanma kanununa göre böyledir, kamuya açık olan yerleri şahsa, bir kişiye külliyen devredemezsiniz.” (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 571 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ HABERLERİ