kartal escort
Bugun...
Anadolu Partisi MKYK Üyesi Özkan Özverim: “Yeni vekiller ‘Ben buradayım’ deme telaşı içerisinde”
Tarih: 30-07-2015 08:37:00 + -


7 Haziran’da seçilerek göreve gelen Edirne milletvekillerinin çalışmalarıyla ilgili değerlendirmede bulunan Özkan Özverim, “Yeni vekiller ‘Ben buradayım’ deme telaşı içerisinde. Her türlü fırsatı değerlendirerek, kendilerini medyatize etmeye çalışıyorlar. Önemli olan çalışmaları. Bölgenin sorunlarıyla ilgilenmeleri, gereken mercilere getirmeleri. Gayret içerisinde olduklarını görüyorum.” dedi.

Anadolu Partisi MKYK Üyesi Özkan Özverim: “Yeni vekiller ‘Ben buradayım’ deme telaşı içerisinde”

   Anadolu Partisi MKYK Üyesi Özkan Özverim, gazetemize yaptığı açıklamada, siyasi gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. 
   “MKYK ÜYELİĞİM TRAKYA’YA VERİLEN AĞIRLIĞIN GÖSTERGESİ”
   MKYK’ya seçilmesinin bölge açısından güzel bir gelişme olduğunu belirten Özverim, “Daha önce MKYK’da Trakya kökenli bir üye yoktu. Seçime hazırlık aşamasındaki gayretlerimiz neticesinde MKYK’ya seçilmemizi gerekli görmüşler ki teklifte bulundular ve biz de olumlu karşıladık. Taşın altına elimizi koyma vakti. Yeni kurulan bir partiyiz. Seçime girme hakkı kazanmak için hızlı bir yapılanmaya gittik. Bundan dolayı hızlı bir yapılanma ufak sıkıntıları beraberinde getirecektir. Seçim sonrası yapılanmayı daha sağlıklı hale getirme ve daha iyi teşkilatlanma gayesini gidiyoruz. Partinin Trakya’da aldığı oy oranı Türkiye ortalamasının üstündeydi. Bu yüzden MKYK üyeliğim Trakya’ya verilen ağırlığın göstergesi. Yaz aylarının ardından aktif teşkilatlanma çalışmalarına gireceğiz.” dedi. 
   “SİYASİ SÜREÇ UYKU HALİNDE OLAN PARTİLERE ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE İHTİYAÇ OLACAĞINI GÖSTERİYOR”
   7 Haziran’da yapılan seçimlerde tanıtım çalışmalarına rağmen oranlara göre başarısız olduklarını ifade eden Özkan Özverim, şunları kaydetti: “Ancak süreç genel seçimden ziyade AKP gitsin gitmesin veya Recep Tayyip Erdoğan, başkan olsun olmasın şeklinde bir hale dönmesinin ardından bize sempatiyle bakan vatandaşlarımız oylarını bizden esirgediler. Bu bizim oy potansiyelimizin daha yüksek olduğunu gösteriyor. Şu anda yaşadığımız siyasi süreç uyku halinde olan partilere önümüzdeki dönemde ihtiyaç olacağını gösteriyor. CHP bu kadar büyük çabaya karşın %25 oy aldı, AKP %40 seviyesine kadar inmeyi engelleyemedi.” 
   “MEVCUT PARTİLER ÇOK FAZLA UMUT VERMİYOR”
   Siyasetin acemisi olduğuna ancak yinede MKYK üyeliği boyunca elinden gelen en iyi çalışmayı yapacağına dikkat çeken Özverim, “Davamız bölge sevdası. Buna yönelik olarak farklı bir oluşuma destek verdik. Vatansever bir oluşum ve vatansever oluşumlar her zaman büyük fedakarlıklar ister. Süreç bize doğru akacaktır. Mevcut partiler çok fazla umut vermiyor.” şeklinde konuştu. 
   “PARTİYE YAKIN İNSANLARIN KOLAY ULAŞABİLECEĞİ BİR YÖNETİCİNİN BÖLGEDE OLMASI PARTİYE TİRAJI ARTTIRIR”
   Keşan’ın siyaset açısından çok aktif bir şehir olduğunu dile getiren Özkan Özverim, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Partinin yönetim kademesinde Keşan’dan birinin olması, partiye olan sempatiyi arttırabilir. İnsanların yönetim kademesinden birine daha kolay ulaşabilmesi, siyasete ilgi duyup da aktif olmayan insanların, ulaşılabilir birini bulması çok önemli. Yapılanmak için bu çok önemli. Zaten MKYK üyesi sayı yükseltildi. Genel başkana yakın birine ulaşmak, insanların partinin yönetimiyle temasa geçmesinde fayda sağlayacağını düşünüyorum. Zaman gösterecek. Uzun vadede ne olacak hep birlikte göreceğiz. Partiye yakın insanların kolay ulaşabileceği bir yöneticinin bölgede olması partiye tirajı arttırır. Yaz sonundan itibaren ben de çalışmalarıma başlarım. Mevcut siyasi çalkantılar insanların mevcut siyasi partilere güvenin yitirilmesine sebep oldu. Anlamsız koalisyon tartışmaları, yapıcı karakter sergilemeyen tartışmalar, peşin hükümlü kararlar. Özellikle MHP’nin yaptığı. Şu anda bir seçim olsa birçok kişi sandığa gitmez diye düşünüyorum. Şu anda AKP-CHP koalisyonu daha yakın gibi duruyor. Ancak siyaset tek taraftan yol alamıyor. Bir tarafta terör olayları, bir tarafta güney sınırımızdaki olaylarla ilgili birçok şey söyleniyor.”
   “GAYRET İÇERİSİNDE OLDUKLARINI GÖRÜYORUM”
   7 Haziran’da seçilerek göreve gelen Edirne milletvekillerinin çalışmalarıyla ilgili değerlendirmede bulunan Özverim, sözlerini şöyle tamamladı: “Yeni vekiller ‘Ben buradayım’ deme telaşı içerisinde. Her türlü fırsatı değerlendirerek, kendilerini medyatize etmeye çalışıyorlar. Önemli olan çalışmaları. Bölgenin sorunlarıyla ilgilenmeleri, gereken mercilere getirmeleri. Bu aşamada kendilerini medyatize etmeleri doğaldır. İnsanların kendilerine kolaylıkla ulaşabilmeleri lazım. Ama yakışıksız sataşmalar da görüyorum. Bunlar uygun değil. Birbirlerine karşı kırıcı olmamaları lazım. Gayret içerisinde olduklarını görüyorum. Bu bölgemiz açısında güzel bir gelişme. Tatlı bir dil kullanmalarında da fayda var.”

 
Bu haber 1792 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR