Bugun...
Anadolu Lisesi Aile Birliği, okulun ismini geri kazandı
Tarih: 29-06-2017 08:43:00 + -Anadolu Lisesi Aile Birliği, okulun ismini geri kazandı

Keşan Anadolu Lisesi adıyla 1992 yılında açılan ve ismi 2016 yılında Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi olarak değiştirilen okulun adı yeniden Keşan Anadolu Lisesi oluyor.
Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi Aile Birliği, okulun eski adı olan Keşan Anadolu Lisesi isminin alması için geçtiğimiz yıl mücadele başlatmıştı.
İsim Verme İlçe Komisyonu tarafından değiştirilen ve Edirne Valiliğince de onaylanan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi isminin iptal edilmesini istediklerini vurgulayan aile birliği yöneticileri, Keşan Anadolu Lisesi ismini geri almak için veliler, öğrenciler ve Okul Aile Birliği olarak ellerinden gelen tüm mücadeleyi vereceklerini söylemişti.
Aile birliği yöneticileri Barış Ezerçe, Birgül Karaca, Çetin Topçu, Gülcan Taşkıran ve Fatma Kırdemir’in Keşan Kaymakamlığına dilekçe vermesiyle başlayan Keşan Anadolu Lisesi mücadelesi daha sonra mahkemeye taşınmıştı.
Edirne İdare Mahkemesinde görülen davanın kısa süre önce sonuçlandığı ve okulun eski adına dönülmesine karar verildiği belirtildi.
Okulun eski isminin geri kazandırılması için mücadele verenlerin içinde yer alan Barış EzerçeKeşan Anadolu Lisesi adının geri kazandırılmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi.
Konuyla ilgili olarak Keşan Kaymakamı Nuri Özder’e ismin değiştirilmesi için dilekçe verirken, Keşan Anadolu Lisesi adının geri kazandırılması için sonuna kadar mücadele gösterecekleri sözünü de verdiklerini dile getiren Ezerçe, “Sonuna kadar mücadele verdik ve sonunda da okula hak edilen isim geri kazanıldı. Bu mücadelemizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
MEZUNLAR DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
Okul adının değiştirilmesine tepki gösterenler arasında Keşan Anadolu Lisesi mezunları da bulunuyordu.
Mezunlar, okulun adının değiştirilecek olmasına gösterdiği tepkiyi “https://www.change.org” internet sitesinde başlattığı imza kampanyasıyla ortaya koymuştu.
KTSO İSMİ NEREYE VERİLECEK?
Mahkeme kararının ilgili kurumlara tebliğ edilmesinin ve okulun girişindeki tabelanın değiştirilmesinin ardından Keşan Ticaret ve Sanayi Odası isminin hangi okula verileceği şimdiden merak edilmeye başlandı. 
Bu haber 693 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR