Bugun...
Amatör Spor Haftası etkinlikleri başladı
Tarih: 10-10-2017 09:13:00 + -


Vedat Çimen, “Bu organizasyon, inşallah gücümüze, birliğimize ve diriliğimize önemli derecede katkı sağlayacaktır.” dedi.

Amatör Spor Haftası etkinlikleri başladı

Keşan Kaymakamlığı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası etkinlikleri dün başladı.

9-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan etkinlikler dün saat 14.45 sıralarında amatör sporcuların ve ilgililerin Cumhuriyet Meydanı’nda toplanmaları ve ardından kortej yürüyüşü başladı. Sayıları 100 aşan amatör sporcular, antrenör ve idareciler, ilgililer ve bazı siyasi parti temsilcileri Cumhuriyet Meydanı’ndan Atatürk Stadı’na kadar Türk bayrağı ile yürüdü.

Atatürk Stadı’ndaki tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.

ÇİMEN: “BİRLİĞİMİZE DİRLİĞİMİZE KATKI SAĞLAYACAK”

Tören, Keşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Vedat Çimen’in açış konuşmasıyla devam etti.

Çimen, konuşmasının başında sporun gelişmesinde ve ülkelerin uluslararası başarısında amatör sporun katkısının çok büyük olduğunu kaydetti.

Vedat Çimen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sporda başarı sporu tabana yayan maddi beklenti içinde olmadan özengen, hevesli, acemi ve saf olma hallerini özümsemeyle istenilen seviyeye gelebilir. İşte bu bilinç ve inançla hareket edersek ancak, halkımıza, gençlerimize ve çocuklarımıza spor yapma, onlara yaşam bilinci sunulmasında yardımcı olabiliriz.

Son yıllarda ülkemizde, amatör sporun gelişmesi ve gençlerimizin, çocuklarımızın daha uygun ortamlarda spor yapabilmeleri için, çok büyük miktar ve boyutlarda spor tesisleri yapılmış ve inşallah daha da yapılacaktır. Keşan’ımıza da ülkemizdeki bu spor yatırımları çalışmalarına ek olarak 3 adet spor salonu, halı sahalar ve sentetik çim sahaları, şu anda sayısız alanda sportif ve kültürel faaliyetlerimizi yürüttüğümüz Gençlik Merkezimiz yapıldı. Sanatsal faaliyetler ile birlikte, Keşan’ımızda 7’den 70’e herkesin spor yapmasına ve erdemli sporcular yetiştirmesine katkı sağlamak amacıyla bu büyük yatırımlarımız inşallah devam edecektir. Sporun özellikle konjonktür itibarı ile birliğimize ve beraberliğimize, kardeşliğimize katkı sunacağı inancındayız. Dolayısıyla yine ümit ediyoruz ki bugün burada düzenlenen iyi niyetle yola çıkılan, özellikle gençlerimizin, çocuklarımızın daha fazla hareket etmesini sağlayacak, amatör spora verilen önemi ifade etmesi açısından gerçekleştirilen bu organizasyon, inşallah gücümüze, birliğimize ve diriliğimize önemli derecede katkı sağlayacaktır. Bugün ve hafta boyunca sürecek olan etkinliklerimize katılan ve katılacak olan tüm kulüp yönetici ve temsilcilerine, sporcularımıza ve katkı sunan kamu kurum ve kuruluşları ile organizasyona seyirci olarak yine katkı sunan halkımıza teşekkür ederek, hepinize ‘Hoş geldiniz’ diyor saygılar sunuyorum.”

 Amatör Spor Haftası etkinliklerinin ilk günkü programı, halk oyunları gösterisi ve Keşan İdman Yurdu Futbol Kulübü futbolcularının kendi aralarında yaptığı maç ile devam etti. (MEHMET İLMAN)

 
Bu haber 1687 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR