Bugun...
Altınyazı köyünün kadın muhtarı, avcı Ali Birerdinç’ten yardım istedi
Tarih: 07-09-2017 09:16:00 + -Altınyazı köyünün kadın muhtarı,  avcı Ali Birerdinç’ten yardım istedi

Uzunköprü’ye bağlı Altınyazı köyünün kadın muhtarı Özcan Meriç, YABAN TV’de domuz avları yapan usta avcı Ali Birerdinç’i, köyünde domuz avı yapmaya davet etti.

Av sezonun ikinci üveyik avını Edirne’nin Uzunköprü İlçesinin köylerinde yapan “Rastgele Ali Birerdinç”e kadın muhtardan ilginç bir çağrı geldi.

Domuzların köyünde verdiği zararlardan bıkan muhtar, çareyi domuz avları YABAN TV’de yayınlanan Ali Birerdinç’i, köyüne davet etmekte buldu.

Altınyazı köyünün kadın muhtarı Özcan Meriç, usta avcı Ali Birerdinç’e “Yıllardan beri bu köyde muhtarlık yapıyorum, hiçbir zaman bu kadar çok domuzla karşılaşmadık. Domuzlar evlerimizin bahçelerine kadar geliyorlar. Ne dikersek yiyorlar, kavun, karpuz, ayçiçeği, mısır, hepsine zarar verdiler. Çeltik dikemez olduk. Gelin bu domuzları lütfen avlayın. Bizi bu dertten kurtarın” dedi.

Uzunköprü Avcılar Derneği Başkanı Metin Yılmaz, Balkan Postası’nın kaptanı Cemil Seçkin ve Ali Birerdinç, gerekli izinlerin alınmasından sonra köyde bir av düzenlemeye ve köyü domuzlardan kurtarmaya söz verdi.

Muhtar Meriç’in, Ali Birerdinç’i köyüne davet ettiği bölümünde içinde bulunduğu “Rastgele Ali Birerdinç” programı, 5 Eylül 2017 Salı günü YABAN TV’de yayınlandı.

Program, 7 Eylül 2017 Perşembe saat 12.00’de, 8 Eylül 2017 Cuma saat 16.00’da ve 10 Eylül 2017 Pazar günü saat 12.00’de tekrar yayınlanacağı belirtildi.
Bu haber 1350 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAŞAM HABERLERİ