Bugun...
Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunla ilgili bilgilendirme yapıldı
Tarih: 10-07-2018 08:38:00 + -



Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına  İlişkin Kanunla ilgili bilgilendirme yapıldı

Edirne Vergi Dairesi ile Keşan Vergi Dairesi Müdürlüğü işbirliğinde, 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunla ilgili olarak mali müşavir ve muhasebecilere yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Konferans Salonu’nda yapılan ve saat 15.00 sıralarında başlayan toplantıya; Edirne Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal, Keşan Vergi Dairesi Müdürü Hamza Cihaner, Gelir İdaresi Grup Müdürü Hasan Ahmet Erdal, Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Keşan Şubesi Başkanı Haluk Kaba, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Mutaf ve mali müşavirler ile muhasebeciler katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Haluk Kaba, “Çıkarılan yapılandırma kanunu ile devletimiz iş dünyamıza çalışan esnaf ve sanatkârlarımızın kamuya olan borçlarının yapılandırılması ve taksitler halinde ödemede kolaylıklar sağlayacağını düşünüyorum. Özellikle peşin ödemelerde avantajlardan yararlanılabilir.” diye konuştu.
Daha sonra konuşan Selahattin Başkal, ilgili kanun hakkında Edirne genelinde bilgilendirme çalışması yaptıklarını belirterek, “Kanun, 6 ayrı ana başlıktan oluşuyor. Vatandaşlarımızın büyük bir bölümünü ilgilendiren kısım, kesinleşmiş kamu alacakları oluyor. Kanun kapsamında başvurular 31 Temmuz 2018 tarihi mesai bitimine kadar devam edecek.” diye konuştu.
Toplantı, Gelir İdaresi Grup Müdürü Hasan Ahmet Erdal’ın bilgilendirmesiyle sürdü. 




Bu haber 598 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLAR



Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ