kartal escort
Bugun...
Akhoca Köyü Muhtarı Meriç, toplulaştırma ile ilgili konuştu:
Tarih: 07-08-2017 09:02:00 Güncelleme: 07-08-2017 09:08:00 + -


“Yarardan çok zararı oldu!”

Akhoca Köyü Muhtarı Meriç, toplulaştırma ile ilgili konuştu:

 

Akhoca Köyü Muhtarı Emrullah Meriç, bölgede yapılan toplulaştırma çalışmaları ile ilgili eleştiride bulunurken, “Adı toplulaştırma. Bilirkişi seçtiler, kendi bildiklerini okudular.” şeklinde konuştu.

“BEKLENTİLERİMİZİN %90’I GERÇEKLEŞMEDİ”

Yaklaşık 5 yıl önce başlayan ve yapılan çalışmaların ardından tamamlanan arazi toplulaştırmaları ile ilgili konuşan Meriç, Akhoca köyünde gerçekleşen toplulaştırmaların beklentilerine cevap vermediğini belirterek, “Hayal ettiklerimiz, beklentilerimiz ve düşündüklerimizin %90’ı gerçekleşmedi. Dedemden kalan 3 ayrı tarla var ve 100’er metre arayla ancak toplamadı. Böyle bir şey olabilir mi? Bunun adı mı toplulaştırma? Neyi topladılar? Yazıklar olsun böyle toplulaştırmaya! 2 kişiye yetki vermişler, kendilerini Allah’tan Peygamberden bile üstün görüyorlar! Muhtar olarak bizi de bilirkişi olarak seçtiler. Ancak sadece kendi bildiklerini okudular! Şikayet etmeye, dilekçe vermeye bıktık ama olmadı, başaramadık. Yallar yarım kaldı, toplulaştırmalar uygun olmadı, ziyan oldu köyümüz, devletin paraları heba oldu.” dedi.

“YARARDAN ÇOK ZARARI OLDU”

Barağı, Orhaniye, Akhoca ve Şabanmera köylerinin kestirme yolları bulunduğunu ancak toplulaştırma çalışmalarında bu yolların da kapatıldığını belirten Emrullah Meriç, “Toplulaştırmanın yarardan çok zararı oldu.” diye konuştu.

“BİR SAAT DAHİ ÇALIŞMADILAR”

Meriç, toplulaştırma yapılırken civar köylerde 15 gün, 1 ay, 2 ay süren arazi düzenlemeleri yapıldığını ancak Akhoca köyünde bir saat dahi böyle bir çalışmanın gerçekleşmediğini de öne sürerek, “Vatandaş kendi parasıyla yaptırdı. Akhoca köyünde büz döşenirken, araziye geçen yollara bir tane döşenmedi. Dere yataklarına 80’lik 7-8 yere büz döşendi. Vatandaş ziyan vaziyette.” dedi. (NEŞE TOSUN)
Bu haber 375 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR