kartal escort
Bugun...
AK Parti yönetimi, kompleks esnafını ziyaret etti
Tarih: 10-08-2017 14:05:00 + -AK Parti yönetimi, kompleks esnafını ziyaret etti

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, Kadın Kolları Başkanı Esra Aksal ve parti yöneticileri dün, Çok Amaçlı Kapalı Pazaryeri Kompleksinde işyeri olan esnafı ziyaret etti.

“HARABEYİ GEZDİK”

Esnaf ziyaretinin ardından basın toplantısı düzenleyen Hüseyin Boyalık, “Keşan pazaryeri, pazaryeri AVM, belediye binasının yan tarafındaki açık alan deniliyor. Ancak, ben buraya bir pazaryeri, belediye binası ya da AVM diyemiyorum. O ucubeyi ve harabeyi gezdik. Orada iş ve ticaret yapmaya çalışan bütün esnafı gezdik. Çok Amaçlı Kapalı (!) Pazaryeri Kompleksi’ndeki işyerlerinin yarısı boş durumda. En hareketli olacağı zamanda orayı gezdik ama işyerlerinin önünde gezen insan yok. Burasının acilen belediye eliyle tertip içerisine alınması lazım. Bu kadar çok işyeri yapmak yerine, daha düzenli ve tertipli şekilde az işyeri yapıp, insanların oraya girmesi sağlanmalıdır. Esnafın iş yaptığı ve dışa bakan bölümde bulunan yürüyüş yolu bir metre. İki insan yan yana zor yürüyor. Ayrıca, engelli yürüyüş yolu diye bir şey yok. Engellilerin hiçbir aktivitesi orada olamıyor.” dedi.

“KANAYAN YARANIN BİR AN ÖNCE SARILMASI GEREKİYOR”

İşlerin olmaması nedeniyle esnafların mutsuz olduğunu ifade eden Boyalık, şunları söyledi: “Esnaflar, mutsuz durumda. Esnafın artık umudu kalmamış. Sohbetlerimizde 1 yıllık kirayı peşin verdiklerini ama 1 yıl sonrada buradan ayrılacaklarını dile getiriyorlar. Çünkü iş yapamıyorlar. Orası harabe bir alışveriş merkezine dönecek. Mevcut işyerlerinin yarısı boş ve faaliyet gösterenlerinde yarısı kaçarsa orada işyeri falan kalmaz. Böylece Keşan esnafı da mutsuz olur. Burada esnaf odalarına, sivil toplum kuruluşlarına, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere herkesi göreve davet ediyorum. Biz, AK Parti ailesi olarak taşın altına elimizi koymaya hazırız. Burayı canlandırma adına ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Her şeyden önemlisi Keşan Belediyesinin düzgün bir yönetim oluşturması lazım. Ziyaretimizde, ‘Buranın yöneticisi kim?’ diye sorduğumda kiracılar dahi kim olduklarını bilmiyorlar.

296 tane işyeri olan bir yerde iyi bir yönetim olması gerekiyor. Sadece bir başkanla işler olmaz. Bu işler profesyonel kişilerle olur. Orayı hareketlendirmek için yüzme havuzları, seyyar oyun parkları ya da üzerini mi kapatıp pervaneler konularak serinleme işlemi yapılabilir. İnsanlar sıcak olmasından ötürü orada gezmiyor. Kış mevsiminde de soğuk olması nedeniyle gezmeyecek. Buradaki kanayan yaranın bir an önce sarılması gerekiyor.”

“MUTSUZLUĞUN ÇÖZÜMÜNÜ HEP BİRLİKTE BULMALIYIZ”

Hüseyin Boyalık, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Pazaryerindeki çay ocağı iş yapıyor, büfeci yarım yamalak iş yapıyor ancak, geriye kalan işyerlerinin hiçbiri iş yapmıyor. Durum böyle olunca da ticaret oluşmuyor. Ticaretin olmadığı yerde mutluluğun olmaması mümkün değildir. Mutsuzluğun çözümünü hep birlikte bulmalıyız.”

“İNSANLARIMIZ DÜZAYAK YERİ SEVİYOR”

AK Parti olarak Keşan’ın ortasına yapılan pazaryerinin yanlış olduğunu sürekli olarak dile getirdiklerini hatırlatan Boyalık, “Bizim insanlarımız merdivenle çıkılan yeri sevmiyor. İnsanlarımız düzayak yeri seviyor. Bizim insanlarımız kolay ulaşılabilen yeri seviyor. Burasının dışa bakan cephesinin kaldırım ve yürüyüş mesafesinde olması gerekiyordu. Eğer yürüyüş mesafesinde olsaydı pazaryerine giriş çok fazla olurdu. O dönem ki ilçe başkanımız Hakan Çevikel, garajın kodunun yüksek bırakıldığını dile getirmişti. Bu şekilde işyerlerinin iş yapması mümkün gözükmüyor. Yapılan bir hata var ve bundan geri dönülmeli. Oranın canlandırılması adına gerekli çalışmanın yapılması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

“HEM ESNAF HEM DE HALK MUTSUZDUR”

Hüseyin Boyalık, sözlerini şöyle tamamladı: “Hazırlanan projede, yürüyüş mesafesinde bulunduğunu ve kod farkının olmadığını görüyoruz. Ancak yapılan yapıda böyle bir şeyin olmadığını görmekteyiz. Burada kimin ekmeğine yağ sürmek için kod farkını yükseltti bilemiyoruz. Eskiden kötü ve dağınık bir pazaryerimiz vardı ancak, alışveriş olmasından ötürü esnaf mutluydu. Ama şimdi bu pazaryeri insanlara itici gelmektedir. Buradan hem esnaf hem de halk mutsuzdur.” (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 385 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR