Bugun...
AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık: “Ülke geneli ne yapıyorsa Keşan tersini yapıyor”
Tarih: 18-04-2017 00:11:00 + -AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık:  “Ülke geneli ne yapıyorsa Keşan tersini yapıyor”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, dün düzenlediği basın toplantısında, Anayasa Değişikliği Halkoylaması ve 15 Nisan 2017 Cumartesi Tekel Meydanı’nda referandum öncesinde ‘Hayır’ ve ‘Evet’i destekleyen bazı vatandaşlar arasında yaşanan gerginliği değerlendirdi.

Saat 13.45 sıralarında, ilçe binasında başlayan toplantıya; Boyalık’ın yanı sıra bazı Yönetim Kurulu üyeleri ile partililer katıldı.

“ÜLKEMİZİN GÜÇLÜ OLMASI İÇİN BU SİSTEM ŞARTTI”

Türkiye’nin tarihi bir karar aldığını belirten Hüseyin Boyalık, “Ülkemizde olması gereken durum gerçekleştirildi. Ülkemizin ilerlemesi, dünya merkezinde ekonomik ve siyasal anlamda daha iyi yerde olması için çalışıyoruz. Ülkemizin güçlü olması için bu sistem şarttı. 2 aylık bir kampanyanın sonunda ülkemizde yapılan halk oylaması ‘Evet’ oyuyla neticelenmiştir.” dedi.

“ONLARIN HEPSİNİ SEVİYORUZ”

Anayasa değişikliği referandumunda, ‘Evet’ ve ‘Hayır’ yönünde kampanyaların düzenlendiğini ifade eden Boyalık, şunları söyledi: “Ben PKK’lı ve HDP’lileri asla kabul edemem. Ama CHP’lileri ve terörizme destek vermeyen diğer partilerde ‘Hayır’ kampanyasını yürüten arkadaşlarımızla bugün yüz yüze bakacağız. Biz onların hepsini seviyoruz. Her ne kadar ‘Hayır’ kampanyasına destek vermiş olsalar da, Türk milletinin kıymetli birer vatandaşlarıdır. Hiçbir şekilde ayrıcalığımız söz konusu değil. Tabii ki bu sistemin ilerlemesi için ‘Evet’ kampanyasına destek veren vatandaşlarımız var. AK Partili, MHP’li ve BBP’li arkadaşlarımız ve kıymetli vatandaşlarımız var. Bizim için her nereye oy verilirse verilsin, AK Parti’nin prensibi olan hizmet odaklı politikaya geri dönüyoruz. Keşan İlçe Teşkilatı olarak, ilçemize ne yapabiliriz, halkımız için ne yapabiliriz şeklinde çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

“ÜLKE GENELİ NE YAPIYORSA, KEŞAN VE TRAKYA TERSİNİ YAPMAKTADIR”

Referandumun geride kaldığını ve herkesin kendi tercihini yaptığını Hüseyin Boyalık, “Keşan’ımızda bizim arzu ettiğimiz sonuç çıkmadı. Seçime giren birinin hedefi, birinci çıkmaktır. Lider olmak için seçime girilir, iş olsun diye seçime girilmez. AK Parti Teşkilatı olmak üzere çalışmalara katılan herkese teşekkür ediyorum. Keşan’da 17 bin 22 tane ‘Evet’ oyu çıktı. Kısacası 17 bin 22 kişi AK Parti’yi destekledi. Biz oy veren, vermeyen herkese aynı hizmeti yapıyoruz. Ama bundan sonra, Keşan halkının yapılan hizmetleri görmesini istiyorum. Keşan’da ve yerelde yapılan hizmetleri iyi irdelemesini istiyorum. Yolumuz ve kaldırımımız yok, havamız kötü. Ayrıca bir tane dahi engelli yürüyüş yolumuz bulunmuyor. Keşan halkının artık, yerel siyasette hizmeti öne çıkarmasını istiyorum. Yoksa biz yerimizde saymaya devam ederiz. Yaşanan durumdan ne esnafımız ne işadamımız ne de vatandaşımız mutlu olabilir. Keşan’da yaklaşık %32’lik bir oy ‘Evet’ oyu çıktı. Bu sistem değişikliği seçimiydi. Ülke geneli ne yapıyorsa, Keşan ve Trakya tersini yapmaktadır. Halkımızın, Keşan Belediyesi ve İpsala Belediyesinin hizmetlerini kıyaslamasını istiyorum. Ben bu kötü şekilde idare edilmesini istemiyorum. Hiç kimse de bunu istemez.” şeklinde konuştu.

“TÜM KÖYLERİMİZE HİZMET EDİLDİ AMA YİNE DE DÜŞÜK OY ALDIK”

Basın mensuplarının sorusu üzerine köylerdeki oy oyları hakkında değerlendirmelerde bulunan Boyalık, şöyle dedi: “Keşan’ın 45 tane köyü var ve ayak basmadığımız yer kalmadı. Bunu irdelememiz gerekiyor. Hizmetle oy olmuyor. Örnek vermek gerekirse; Mahmutköy’de selden ötürü taşkın yaşandı. O süreçte, Adan Vural arkadaşımızla olay yerinde yer aldık. Daha sonra da orayı hemen programa alarak, sel taşkını olmaması adına gerekli çalışmaları yaptık. Köyümüze parke taş döşedik. Gölet projesini hayata geçirdik. Hizmet ettik. ‘Hizmet etmedi.’ diyenin gözü kör olur. Tüm köylerimize hizmet edildi ama yine de, düşük oy aldık. Halkımızın iyi şekilde irdelemesi lazım. Soruyorum: yalan siyaset mi yapalım yoksa hizmet siyaseti mi yapalım? Biz, ne Atatürk’ü ne de cumhuriyeti sömüren bir siyaset içerisinde olmayacağız. ‘Atatürk ve cumhuriyet elden gidiyor.’ denilerek, bir ‘Hayır’ kampanyası yürütüldü. Fakat ne Atatürk ne laiklik ne de cumhuriyet elden gitmez. Biz hepsine sahip çıkıyoruz. AK Parti olarak yalan siyaset yapmıyoruz. İnşallah halkımız bizim yaptığımız hizmetlere de bir gün oyunu verecektir.”

“KAVGA VE GÜRÜLTÜYE KARŞIYIZ”

15 Nisan 2017 Cumartesi günü yaşanan olaylara değinen Hüseyin Boyalık, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Seçim propagandası başladığında, hangi billboardları kimin alacağı ve mobil LED ekranı kimin alacağı konusunda kura çektik. Cumartesi günü de bu kura bize çıktı. İlçe seçim kuruluna ve Kaymakamlığa gerekli dilekçelerimizi vererek, izin aldık. Bizim orada izinli şekilde çalışma yaptığımızı gören ‘Hayır’cı arkadaşlar oraya geldiler. Aynı saha içerisine ikinci bir kampanya yürütmek isteyenlerin gelip, orada provokasyona sebep olmalarını kınıyorum. AK Parti ve temsilcileri orada iken neden böyle bir ortama sebebiyet verdiklerini anlayamadık. Aynı faaliyetin yapılabileceği Cumhuriyet Meydanı, Şehit Parkı’nın bulunduğu alanlar var. Program yapılacaksa, oralarda olabilirdi. Amaç; provokasyon yapmaktı ve amaçlarına da ulaştılar. Biz erdemli davrandık ve oradaki tartışmaların yaşanmasını engelledik. Kalabalığı dağıttık. Aksi takdirde olay daha da büyürdü. Bizler kavga ve gürültüye karşıyız. ‘Hayır’cıların yaptıkları son derece yanlıştı. Çünkü halkı önlemek zor. Küçücük bir şey için yangınlar çıkıyor. Keşan için çok kötü bir tablo oldu. Böyle bir durumun yaşanmamasını isterdik. Bir daha Keşan’da böyle bir durumun yaşanmasını arzulamıyorum ve istemiyorum.”

(AYHAN GÜLVER)
Bu haber 831 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR