Bugun...
AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık: “Bölgemizdeki 5 göletin yapım çalışmaları tamamlandı”
Tarih: 20-05-2017 00:14:00 + -AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık: “Bölgemizdeki 5 göletin yapım çalışmaları tamamlandı”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık yaptığı açıklamada; “1000 günde 1000 gölet” projesi çerçevesinde, Keşan’da 5 adet göledin yapımının tamamlandığını ve bölgeye ciddi katkı sağlayacağını kaydetti.

“BİTEN 5 ADET GÖLEDİMİZ VAR”

AK Parti hükümeti döneminde, 1000 günde 1000 gölet projesinin hayata geçirildiğini belirten Boyalık,  “Bu proje çerçevesinde; Keşan’da da ciddi bir gölet yapım çalışmasına başlandı. Şu anda biten 5 adet göledimiz var. Bu göletlerimiz devreye alındı. Fiilen şu anda sulama yapmaya başlandı. Bu kapsamda olan göletlerimiz yaklaşık 2 yıl içerisinde bitirildi. Kapalı devre sulama sistemleri bitirildi. Kapalı devre sulama sistemleri çiftçimizin emrine verildi.” dedi.

“SULAMA SİSTEMLERİ TARIMSAL ANLAMDA SEBZE ÜRETİMİ VE AİLE ÇİFTÇİLİĞİNİN ARTMASINA KATKI SAĞLAYACAKTIR”

Hüseyin Boyalık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bahçeköy’de bulunan göletimiz, o bölgeye ciddi anlamda fayda getirecek ve kapalı devre sulama sistemine sahip bir gölettir. Toplamda bin 30 dekar arazi sulayacak. 1000 dönümlük araziden 2 ürün alındığı düşünülürse, Bahçeköy’ümüz için büyük bir kazanç olur. Seydiköy göletimiz, aynı zamanda Şükrüköy’e de hizmet edecektir. İki köyün arazilerine de su verecek. Toplam bin 230 dekar arazi sulayacak. Özellikle Seydiköy ve Şükrüköy bahçecilikle ve yaş sebze üretimi ile gündemde olan köylerimizdir. Ben inanıyorum ki, bu sulama sistemleri tarımsal anlamda sebze üretimi ve aile çiftçiliğinin artmasına katkı sağlayacaktır. Çamlıca göletimiz yine ona keza toplam bin 32 dekar arazi sulayacak ve oldukça faydalı bir gölettir. Geçen sene su tuttu, bu senede tüm sistemiyle birlikte Çamlıca halkımızın kullanımına sunuldu. Çelebi göletimiz kapalı devre sulama sistemiyle bitti. Çelebi halkımızda bundan sonra toplamda 522 dekar arazi sulayacak. Yenimuhacir göleti de komple bitti. Bu göledimizde 419 dekar sulama yapacak. Çok yakında diğer göletlerimiz de teslim olacak. Yaklaşık 2 ay sonra teslim olacak göletimiz ve seneye teslim olacak göletlerimiz de var.”

“ÜLKEMİZDE EKONOMİYE ÖNEM VERİLİYOR”

Boyalık, sözlerini şöyle tamamladı: “Göletlerin yapımı geçtiğimiz dönemlerde 10 yıl sürerken, şimdi maksimum 2 yılda tamamlanıyor. Kuvvetli bir şekilde işler yapılıyor ve bu işlerin yapımında da en büyük pay hükümetimizindir. Hükümetimiz parasını hazır ediyor; gölet ne kadara mal olacaksa bu miktar hesaba geliyor. Ödeneği önceden çıkıyor ve bu sayede işler hız kazanıyor. Türkiye güçlü bir Türkiye’dir. Parası var ve hizmet de yapıyor. Bunun için ülkemizde ekonomiye önem veriliyor. Ekonomik olarak güçlü olduğumuz zaman iş yapmaya, milletimize hizmet etmeye her zaman hazır ve nazır olacağız.”

(AYHAN GÜLVER)

 
Bu haber 419 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ